Sırt dekoltesi olan kıyafetleri tercih etmek içinde güzel bir sırta sahip olmak gerekir.

Güzel bir sırt hem şekil olarak formunu yitirmemiş, hem biçim olarak gözü rahatsız etmeyen, hem de tensel olarak düzgün ve pürüzsüz olmalı. Tüm bunları bir araya getirmek içinde kadınların sırtlarına uygulayacakları bazı pratik yöntemler mevcut.

EGZERSİZ ŞART

Öncelikle düzgün bir sırt için egzersiz gerekir. Egzersizlerde sırtın dik ve düzgün durmasını sağlayacak hareketler kullanılmalı. Bir çok kaynaktan ulaşılabilecek bilgilerle sırt için egzersiz çalışmaları yapılabilir. Özellikle küçük dumble'larla çalışma yaparak, sırt, boyun, bel ve kolların kombinasyonu sağlanabilir. Sırt çalışmaları çok yorucu olmamakla birlikte, fazla da zamanınızı almaz.

FIRÇA İLE MASAJ YAPIN

Sırtın tensel görünümünde pürüzsüzlük yaratabilmek için, yumuşak bir fırça kullanabilirsiniz. Hem masaj, hem de ölü derinin kalkması için cildi fırça ile ovmak oldukça faydalıdır. Ovma işleminin ardından güzel bir duş jeli ile temizlemek gerekir. Banyodan sonra yağsız bir losyon ile cilde nem kazandırmakta önemlidir.

BRONZ PUDRA KULLANIN

Sırt dekoltesinin cazip görünmesi için bu tür bir kıyafet kullanımında bazı kozmetik ürünlerinden faydalanılabilir. Bronz gösteren pudralar, simli ve ya hafif altın ışıltılı kremler, yağlar sırt dekoltesinin çok daha göz alıcı olmasını sağlayabilir.