Brokoli hava kirliliğinin etkilerinden koruyor

Kalp-damar hastalıkları ve kanser riskini azaltan, hafızayı güçlendiren brokolinin bir faydası daha ortaya çıktı: Hava kirliliğinin etkilerinden de koruyor.

Şişme oyun parkları mikrobik

Çocukların eğlenmesi için planlanan eğlence parkları çocuklar için kabusa dönüşebiliyor. Plastikten oluşan bu alanlar iyi temizlenmezlerse mikrop saçıyor.

Saçkırana sarımsak sürmeyin

Özellikle saçkıran ve sakalkıran tedavisinde sıkça uygulanan sarımsak, içeriğinde bulunan bazı maddeler nedeniyle o bölgenin mikrop kapmasına neden olabiliyor.

Mutfağınızda mutlaka temizlemeniz gereken 10 alan

Mutfağınızda mutlaka temizlemeniz gereken 10 alan

Mutfağınızda temizlemediğiniz takdirde mikropların yayılmasına neden olabilecek 10 alan...

Havuzda gözlerinizi mutlaka koruyun

Havuzda gözlerinizi mutlaka koruyun

Havuzlar her ne kadar dezenfekte edilse de içindeki bakteri ve yabancı maddeler göz sağlığını olumsuz etkilendiğinden havuza girerken mutlaka koruyucu önlemler alın.

Sakallı erkekler dikkat

Yapılan araştırmalar sakalın, tuvalatten daha çok mikrop barındırdığını ortaya çıkardı.

Cep'teki mikrop yatağa düşürüyor

ABD’de yapılan bir araştırma cep telefonlarındaki mikrop ve bakterilerin, gripten ishale kadar bir çok hastalığa neden olduğu ortaya konuldu.

Bu eşyalar tuvaletten bile daha pis

Bağımsız sivil toplum kuruluşu Hijyen Konseyi, el kurutma makinelerinden, otobüslerdeki tutacaklara kadar birçok eşyanın tuvaletten daha pis olduğunu açıkladı.

Elinizin altındaki ''bakteri yuvası''

Amerika'da yapılan bir araştırma sonucunda ellerin temiz ve bakterisiz olması için kullanılan kalıp sabunun, kelimenin tam anlamıyla bakteri yuvası olduğu anlaşıldı.

Yatağınızdaki mikroplardan böyle kurtulun

Yatağınızdaki gözünüzle göremediğiniz ve mikrobik rahatsızlıklara neden olan küçük mikroplardan kurtulmak için bu önerilere kulak verin.