Yaşınız ilerledikçe cildiniz incelir ve esnekliğini kaybeder. Sosyal hayatında da kişiye kendisini kötü hissettiren gözaltı kırışıklıklarından kurtulmanın yolunu Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Mustafa Karaca'ya sorduk.

Göz altı torbalarının derecesine göre uygulamalar yaptıklarını anlatan Op. Dr. Karaca, botoksun en kolay uygulanan ve uygulandığı belli olmayan etkili bir yöntem olduğunu söyledi.

Önceleri göz altındaki kasların gücünün kaybolması, göz kapağında aşağıya doğru çekilmeye neden olabileceği için botoksun gözaltına uygulanmasının uzmanları korkuttuğunu dile getiren Karaca, sözlerini şöyle tamamladı:

"Ancak son dönemlerde gelişen Mikrobotoks yöntemiyle kasın cilde doğru giden liflerini bloke ederek cildi kırıştırmasına engel olacak şekilde uyguluyoruz. Daha ileri durumlarda yani oturmuş ince kırşıklıkların tedavisinde PRP yöntemleri uygulayarak bölgede daha kırışıksız, genç ve parlak bir görünüm sağlayabiliyoruz. En ileri noktada alt göz kapağı estetiği uyguluyoruz. Bu diğer yöntemlerle beklentisini karşılayamadığımız insanlarda tercih edebildiğimiz bir ameliyattır."

İşte Op. Dr. Mustafa Karaca ile gerçekleştirdiğimiz röportajın tamamı İZLE:

Kadinvekadin.net özel içeriğidir.