Bu süreçte düşünülmesi gereken pek çok detay vardır ancak kullanılacak olan eşyaları seçerken ayrıca hassasiyet gösterilmelidir. Çünkü bebeklerin cildi yetişkin bireylere göre çok daha hassastır ve aynı zamanda bağışıklık sistemleri tam olarak gelişmemiştir. Bunun için her geçen gün mucizevi bir şekilde büyüyen bebeğiniz için en sağlıklı ve uygun eşyaları seçmeniz büyük önem taşımaktadır. Bu eşyalar arasında bebek battaniyeleri de yer almaktadır. Bebeğinizin kaliteli ve konforlu bir uyku çekmesi için üzerine örttüğünüz battaniyenin onu rahatsız etmemesi gerekmektedir. Ancak bebek battaniyesi modelleri arasından seçim yaparken mevsimi de mutlaka göz önünde bulundurmalısınız. Peki, bebekleriniz için uyku vaktinin vazgeçilmezi battaniyeleri satın alırken nelere dikkat edilmelisiniz?

Bebek battaniyesi modelleri mutlaka mevsime göre seçilmeli

Bebek battaniyeleri ihtiyaç duyulan hemen her ortamda kullanılabilecek eşyalardır. Değişik renk, desen ve ebatlarda üretilen bu battaniyeler, görünüş olarak çok sevimli ve şık olsalar da kumaşlarının yapısı mevsime uygun olmayabilir. Oysa bebeğiniz için seçtiğiniz bebek battaniyesi mutlaka mevsime uygun bir kumaştan üretilmiş olmalıdır. Aksi halde özellikle yaz aylarında, kalın ve nefes almayan bebek battaniyesi modelleri arasından seçim yapacak olursanız bebeğinizin terlemesine, rahatsız hissetmesine ve hatta hastalanmasına neden olabilirsiniz. Yine aynı şekilde kış ayları için satın alacağınız ince bir battaniye de bebeğinizi soğuk havaların zararlı etkilerinden koruyamayacaktır. Bu anlamda mutlaka mevsime uygun bir seçim yapmanız gerektiğini unutmamalısınız.

Bebek battaniyesi modelleri arasında kumaş yapısı penye, müslin, polyester ve organik pamuk olanları mevcuttur. Özellikle yaz ayları için penye bebek battaniyelerini tercih edebilirsiniz.

Bebek battaniyesi fiyatları

Günümüzde bebek battaniyesi üreten pek çok marka bulunmaktadır. Bebek battaniyesi fiyatları ise battaniyenin markasına göre değişiklik göstermektedir. Bunun yanında battaniye fiyatları ürünün kumaş kalitesine ve ebatlarına göre de değişiklik gösterir. Ancak battaniye alışverişi yaparken bebeğinizin cildinin ve bağışıklık sisteminin ne kadar hassas olduğunu unutmamalı, kaliteli markalar tarafından imal edilmiş ürünleri satın almalısınız.

Kadinvekadin.net özel içeriğidir.