Her kadının bilmesi gereken kalp sağlığı ipuçları

Her kadının kalbini sağlıklı tutmak için bilmesi gereken kalp sağlığı hakkındaki önemli bilgiler...

Susamın faydaları

Susamın sağlığa faydaları saymakla bitmiyor. İçerdiği besin öğeleriyle hipertansiyondan, kemik sağlığına kadar birçok faydası bulunan susam hakkında bilmeniz gerekenleri Diyetisyen Serkan Sıtkı Şahin yazdı.

Stresli ve yoğun iş hayatı erken menopoz sebebi

Menopoz yaşı hızla düşerken, uzmanlar bunun sebebini kadınların hayatındaki stresin artmasından meydana geldiğini düşünüyor.

Obezite ve meme kanserinden kurtulmak için ipuçları

Obezite ve meme kanserinden kurtulmak için ipuçları

Obezite ve Metabolizma Cerrahı Prof. Dr. Hasan ALTUN, obezite ve kanser ilişkisini şöyle değerlendirdi; Vücut ağırlığı ile yağ oranının yükselmesi, yağ dokuda hormonal ve metabolik değişikliklere neden olduğunu ve kanser de dahil birçok hastalıklara davetiye çıkardığı bilinmektedir.

Kemik erimesi menopoz döneminde artıyor

Kemik erimesi menopoz döneminde artıyor

Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı Doç. Dr. Mehmet İşyar, 18 Ekim Dünya Menopoz Günü öncesinde menopoz dönemindeki kemik erimesi konusunda bilgi verdi.

Anne sütünün mucizevi faydaları

Uzmanlar da her fırsatta, sayısız faydaları nedeniyle bebeklerin ilk 6 ay sadece anne sütüyle beslenmeleri gerektiğine dikkat çekiyorlar.

Kendinizi meme kanserinden koruyun

Ülkemizde ve dünyada görülme sıklığı gün geçtikçe artan meme kanserinden bilinçli kontroller ve düzenli yaşam tarzı ile korunmak mümkün olabiliyor.

Kadınların korkulu rüyası Menopoz

Menopozun yaş ortalaması 50 olsa da, sigara kullanımı, yumurtalıklarda görülen bozukluklara göre bazı kadınlarda menopoz yaşı 45'e kadar düşebiliyor.

Yeşim Salkım: Menopoza girdim, ayıp mı

Yeşim Salkım, menopoza girdiğini söyleyerek "Çeneme vurmuş olabilir." dedi.

Light süt ile menopoz döneminde kalsiyum ihtiyacınızı giderin

Uzmanlar, kadınların kilo almaya en yatkın olduğu menopoz döneminde, artan kalsiyum ihtiyacını light süt içerek giderebileceğini ifade etmekte.