Göz makyajının en önemli tamamlayıcısı olan maskarayı nasıl kullanmak gerektiğini biliyor musunuz? Güzel kirpikler ve güzel gözler için maskarayı doğru kullanmak şart. İşte hem maskarayı kirpiklerinize uygularken hem de kullanırken bilmeniz gereken ipuçları.

Uzunluk için

Maskarayı ilk olarak kirpiklerinizin uç kısımlarına sürün. Daha sonra her zaman yaptığınız gibi dipten uçlara doğru maskarayı uygulayın.

Bulaşmasını önlemek için

Maskarayı özellikle alt kirpiklerinize uygularken genellikle göz altlarınıza bulaşır. Bunu önlemek için bir kaşığı gözaltınızda tutun ve maskaranızı öyle uygulayın.

Yapışan kirpiklerinizi ayırmak için

Uyguladığınız maskara bazen kirpiklerinizin birbirine yapışmasına neden olabilir. Eğer böyle bir durumla karşı karşıya kalırsanız makyaj temizleme suyundan yararlanın. Kullanmadığınız bir maskara fırçasını makyaj temizleme suyuna batırın ve yapışmış kirpiklerinize sürün.

Kurumasını önlemek için

Kurumayı önlemek için fırçayı maskaranın içinde ileri geri ittirmemeye özen gösterin. Bunun yerine fırçayı sadece maskaraya sürün ve çekin. Çünkü fırçaya yapışan hava kabarcıkları, makyaj malzemelerinin kurumasına neden olabilir.

Kuruyan maskarayı yenilemek için

Sıcak suyun olduğu bir kasenin içine kurumuş maskaranızı koyun ve bekletin. Maskaranızın eski haline döndüğünü fark edeceksiniz.

Maskara sürmeden önce

Maskara sürmeden önce kullanmadığınız temiz bir fırçayı vazeline sürün ve kirpiklerinize uygulayın. Vazelin kirpiklerinizin daha yoğun, parlak ve kalın gözükmesini sağlar.