LEADERS Kurucu ortaklarından olan Dr.Nak-Kyung Rho ve Türkiye Temsilcisi Nuri Alacalı ile marka ve cilt bakımı üzerine konuştuk. Hatırlarsınız, "Gençlik iksirini buldum: Kolajen Maske başlıklı bir yazı yazmıştım. Daha sonra marka ile de iletişime geçtim ve markanın detayına inelim istedim.

Leaders, diğer maskelerden biraz farklı. Diğer maskelerde, maske formu için kağıt, gazlı bez vb ürünler kullanılırken, Leaders, pamuk ya da Hindistan cevizini tercih ediyor. Devir doğal yaşama yönelim devri. Artık yediğimiz, giydiğimiz, kullandığımız tüm ürünler doğal olsun istiyoruz. Hal böyle olunca, Leaders kulağa gerçekten büyüleyici geliyor. O zaman sohbetimize dönelim…

Leaders markası ile maskeler ve cilt sağlığı üzerine konuştuk

Böylece daha çok insanın cilt problemlerini çözmede yardımcı olabileceğimizi ümit ettik

- Dr.Nak-Kyung Rho'yu tanıyarak başlayalım!

1999'da Graduated 'Seoul University_Medical Department' (Seoul Üniversitesi Tıp Fakültesi) mezun oldu. 1999'da Worked in Samsung Seoul Hospital (Samsung Seoul Hastanesi) çalışmaya başladı.
2000'de Worked in Dermatology Department of Samsung Seoul Hospital (Samsung Seoul Hastanesi Dermatoloji Bölümü) alanında uzmanlaştı.
2005'te Awarded 'The Best Research Award' at the 8th European Conference on Pediatric Sciences (8.nci Avrupa Pediatrik Bilimler konferansında En iyi Araştırma Ödülü) aldı.
2006'da Established 'Leaders Clinic' (LEADERS Kliniği) kurdu.
2008'de Listed at Marquis Who's Who in Asia (The Premier Biographical Publisher) (Marquis'in Asya)da en iyiler listesine girdi.
2008'de Listed as the World's top 100 Scientists at the International Centre (IBC) (Dünyadaki en iyi 100 bilim insanı) listesine girdi.

- Dr. Rho, Leaders markasının geçmişi ile başlayalım mı?

Leaders Cosmetics 2004 yılında SEUL Milli Üniversitesi'nin branşlarında öncü, başarılı dermatologları tarafından kurulmuştur. Dermotoloji ve estetik alanında büyük tecrübeye sahip olan kurucu doktorları tarafından geliştirilerek günümüze gelmiş bir kozmetik markasıdır.

- Kuruluşunu anlatır mısınız? Amacınız neydi?

Leaders Dermatoloji Kliniği hastaları yapılan uygulamaların ardından evde kendilerinin kullanabilecekleri kozmetik ürünlerle ilgili birçok sorular soruyorlardı. Bu sorulardan yola çıkarak cildi çok iyi tanıyan uzmanlar hastaların cilt problemlerine yardımcı olmak için güvenli ve etkili kozmetik ürünler üzerinde çalışmaya başladılar, bu çalışmalar esnasında gördük ki cilt problemleri sadece cildin kendini değil aynı zamanda kişinin yaşamında diğer alanları da etkiliyor. Sağlıklı bir cilt, kendine güven ve mutluluğun temel ögelerinden birisi olarak karşımıza çıkmaktadır. Biz sadece cilt için yararlı olan maddeleri ve doğal içerikleri seçerek ürünlerimizi geliştirdik böylece daha çok insanın cilt problemlerini çözmede yardımcı olabileceğimizi ümit ettik.

- Peki ya ürünleriniz? Doğal içerikli ürünler değil mi?

Leaders Cosmetics ürünleri temel bileşenleri doğal bitki özleridir. Hassas cilt tipleri de göz önünde bulundurularak temel cilt ihtiyaçlarının hızlı bir şekilde emilimini sağlayan bitki özleri mevcuttur.

(Leaders doktorları)

Bütün yaşlarda, her cinsiyette insanın güvenle kullanabileceği ürünler geliştirerek satışa sunuyoruz

- Üretim aşaması nasıl oluyor?

Üretim kendi tesislerimizde ve Sağlık Bakanlığı kontrollerinden geçmiş dünya standartlarına uygun üretim metotları ile gerçekleştirilmektedir. Üretimle ilgili kalite ve standart belgelerimiz dünya kozmetik sektöründe önemli yerlere sahip olan bağımsız denetleme kuruluşlarından alınmıştır.

- Her ürün için danıştığınız doktorlar var, değil mi?

Kendi ARGE laboratuvarlarımızda cilde zarar vermeyen bütün yaşlarda, her cinsiyette insanın güvenle kullanabileceği ürünler geliştirerek satışa sunuyoruz. SEUL Milli Üniversitesi cilt hassasiyet testlerinden geçen ve sertifika verilen ürünleri satışa sunduğumuz için müşteri memnuniyet derecemiz çok yüksek oranlardadır.

- Leaders hangi ülkelerde satışta?

LEADERS ürünleri ABD, Çin, Japonya, Hong Kong, Tayland, Fransa, İngiltere, Almanya, Türkiye, Avustralya, Yeni Zelanda ve Hindistan'ı kapsayan 32 ülkede satılıyor.

Leaders markası ile maskeler ve cilt sağlığı üzerine konuştuk

(Leaders fabrikalar)

Makyaj yapmadan önce yüzünüze maske uygularsanız makyajınız daha mükemmel görünür

- Neden tek kullanımlık maskeler? Artık kremlere veda zamanı mı geldi?

Her şeyden önce şunu belirtmeliyim ki temel cilt bakımınızı ve maskeleri birlikte kullanırsanız sinerjik etkinin katlanarak arttığını göreceksiniz. Tek kullanımlık maskeler yorgun, cansız cilde etkili içeriğini yoğun bir şekilde uygulayarak fayda sağlar.

- Peki maskenin özelliği ne?

Maskenin önemli rolü, ürünün içindeki maddelerin hava ile temasa geçerek özelliğini yitirmesini ve buharlaşmasını engellemesidir. Maske cildi sıkıca sarar böylece etkin içeriğin emilimini artırır. Bir kremi sürdüğünüz zamanki halinden içerik aynı olsa bile daha etkili olur. Bu yüzden, eğer suda çözünürlük ve moleküler ağırlık büyükse bunu maske ile uyguladığınızda emilim hızını artırırsınız.

Ayrıca makyaj yapmadan önce yüzünüze maske uygularsanız makyajınız daha mükemmel görünür. Kore ve ABD'de her güne 1 maske trendi gün be gün yayılıyor.

- Maskelerin etkileri nelerdir? Etkisini ne zaman göstermeye başlar?

Maskelerin etkileri maskenin çeşidine ve cilt tipine bağlı olarak değişmektedir. Tüm maskeleri haftada 2-3 kez veya cildiniz çok kuruduğunda ve makyaja uygun olmadığı zamanlarda 15-20 dakika süre ile kullanmanızı tavsiye ederim. Maskeyi cildinizde çok kurumadan çıkarın.

Leaders markası ile maskeler ve cilt sağlığı üzerine konuştuk

Akşam cildinizi çok iyi temizlemeyi ihmal etmeyin

- Ürünlerinizin herhangi bir yan etkisi var mı?

Bizim ürünlerimiz SEUL Üniversitesi tarafından test edilip onaylanmış ürünlerdir. Doğal ve cildi destekleyici içerikleri ile her yaşta kadın ve erkeğin güvenle kullanabileceği ürünlerdir.

- Ürünlerinizin leke tedavisi, izleri yok etme gibi işlevleri var mı?

Ürünlerimiz başta da belirttiğim gibi kozmetik ürünlerdir. İçeriklerindeki doğal çiçek ve bitki özleri ile cilt tahrişinde anti bakteriyel etkisi ile yatıştırma, kırışıklık karşıtı, nemlendirme, cilde parlaklık verme ve renk tonu eşitleme sivilce için yağ dengeleme konularında etkilidir.

- En çok ilgi gören, olmazsa olmaz ürününüz hangisidir?

LEADERS INSOLUTION COLLAGEN THERAPHY MASK – Skin Klinik Kolajen terapi maskesi yoğun (%50) konsantre deniz kolajeni içeriyor, bu da cildin kırışık ve elastikiyetini kaybetmiş yapısına yönelirken nemlendirme gücünü de maksimize etmektedir.

Bu ürün birçok müşterimiz tarafından seviliyor, bütün gün cildi nemli tutuyor.

-"Güneş” cilt için en zararlı faktörlerden biri. Güneşten korunmak için kullanabileceğimiz ürün hangisi?

LEADERS güneş koruyucu stik kullanımını tavsiye ederim. Makyaj üzerine de uygulayabileceğiniz bu ürünümüz güneşe çıkmadan 30 dakika. önce uygulanmalı ve her 3 saatte bir yinelenmelidir. Akşam cildinizi çok iyi temizlemeyi ihmal etmeyin.

En iyi cilt bakımı, cildin kendi kendini onarmasına fırsat veren bakımdır

- Peki birazda kadınlara tüyolar verelim: Günlük cilt bakım rutini nasıl olmalı?

Benim vereceğim en büyük tavsiye nem ve kolajen takviyesidir. Eğer stratum pürüzsüz değilse nem dengeleyici maske serileri kullanılmalıdır. Doğal nemlendirici (NMF) parçaları içeren cildin doğal yağ yapısına uygun oranda yağla üretilen nemlendirici iyi bir nemlendiricidir.

En iyi cilt bakımı, cildin kendi kendini onarmasına fırsat veren bakımdır.

-"Tonik, peeling, maske, nemlendirici” günlük bakımda hepsi muhakkak kullanılmalı mı?

Tabii ki hayır! Cildin üst tabakasının aşırı temizlenmesi veya kaldırılması daha sonra cildin kendi korumasını azaltan bir uygulamadır ve yapılmamalıdır.

Günlük peeling (ölü deri soyma) cildinizi pürüzsüz yapar; ama cilt korumanız azalır. Bu da hassas cilt problemi ile sonuçlanır. Zayıf cilt kalkanı için besleyici ve nemlendirici vitamin maskelerimizin haftada 2-3 kez kullanılmasını tavsiye ederim. Zarar görmüş cilt bariyerini güçlendirmeden kuru cilt probleminden kurtulamazsınız.

(Maskala Kozmetik Ltd. Şti. Gnl. Md. Ali Turan Alacalı)

Kadın girişimcilerimize destek vererek onlara pozitif ayrımcılık yapmaktan yanayız

- Markanın Türkiye kısmını yöneten Ali Turan (Alacalı) Bey'e dönelim. Ali Turan Bey, Leaders'in Türkiye'ye gelişinden konuşalım mı? Neler söylemek istersiniz?

Diğer kozmetik ürün satan mağazalarımızda yüz maskelerinin Asya ve Avrupa pazarları ile doğru orantılı olarak satışlarının arttığını gözlemledik. Ancak üretici firma bulmak çok zamanımızı aldı. Çünkü biz MASKALA Kozmetik olarak Türkiye'ye getirdiğimiz ürünün arkasında göğsümüzü gererek gururla durmak istiyoruz. Ürünlerin kalitesi bizim için birinci önceliklidir.

Ucuz ama düşük kaliteli bir ürün yerine her zaman olduğu gibi üretim sürecine şirket ortağı doktorların nezaret ettiği bir ürün gamı ile girmeyi tercih ettik.

Diğer bazı ürünlerin maske formu kağıt, gazlı bez vs. iken LEADERS pamuk veya Hindistan cevizini maske formu olarak kullanıyor. Bu da etkin maddenin emilim oranını artırıyor ve anti alerjik bir yapı sunuyor.

-Türkiye, Leaders ile ne zaman ve nasıl tanıştı?

Kısaca bahsettiğim süreç ve ticari distribütörlük anlaşma süreci yaklaşık bir yıl sürdü sonunda 2017 yılının Ekim ayında LEADERS COSMETICS cilt bakım maskeleri ve kremleri kendi stantlarımızda ve 20 farklı BOYNER mağazasında yerini aldı.

-Türkiye için projeleriniz neler?

Öncelikle şunu belirtmeliyim ki cildini ve görünüşünü önemseyen bir nesil geliyor. Cilt bakımına orta ve üzeri yaş gurubuna göre daha erken başlıyor ve olası yaşlanma etkilerini aldıkları önlemlerle daha ileri yaşlara ve zamanlara öteliyorlar. Bu durum ise biz kozmetik firmalarını daha dikkatli ve kaliteli ürün seçmeye ve sunmaya zorlamaktadır. Her zaman daha iyisini ve kalitelisini Türk kadını ve erkeği hak ediyor.

Bizim hayalimizden geliştirdiğimiz, heyecan duyduğumuz projemiz ise kadın girişimcileriz ile birlikte çalışmak ve onlara kendi ayakları üzerinde durana kadar imkanlarımız ölçüsünde destek olmaktır. Franchise ve bayilik başvurularında önceliği kadın girişimcilerimize vererek onlara pozitif ayrımcılık yapmaktan yanayız.

Bu proje ile kadın girişimcilerimiz ile birlikte yola devam ederek büyümek ve bayi ağımızı genişletmek istiyoruz.

Damla Karakuş: Teşekkür ederim.

Dr. Rho ve Ali Turan Alacalı: Teşekkür ederim.

*

Damla Karakuş

[email protected]

Instagram: kadinvekadin

Kadinvekadin.net özel içeriğidir.