İngiltere Kraliçesi İkinci Elizabeth, Prens William ve eşi Kate'e ilk bebek hediyesi olarak bir ev hediye edecek. Daily Mail'in haberine göre, Kraliçe hediye olarak Prens William'ın çocukluk yıllarını geçirdiği Anmer Hall'u düşünüyor.

ÜÇ RESEPSİYON SALONU BULUNUYOR

Kraliyet yetkilileri de haberi doğruladı. Kısa süre önce yenilenen evin, beş odası ve üç resepsiyon salonu bulunuyor. Norfolk'taki ev, 1862 yılından bu yana Kraliyet Ailesi'ne ait.

NİSAN AYINDA İKİNCİ EVLİLİK YILDÖNÜMÜ

İngiltere tahtının ikinci sıradaki varisi Prens William ile görkemli bir törenle dünya evine giren Kate Middleton'ın hamile olduğu aralık ayı başında açıklanmıştı.

Cambridge Düşesi'nin en erken nisan ayının sonunda doğum yapabileceği ifade ediliyor.

Doğumun bu tarihte gerçekleşmesi halinde bebek, nisan ayı'nda evlenen çifte ikinci evlilik yıldönümü hediyesi olacak. Bebeğin haziran ayında doğabileceği de belirtiliyor.

İKİ ÇOCUK İSTİYORLAR

Çift daha önce basına verdiği röportajlarda, kız ya da erkek fark etmeksizin iki çocuk istediklerini belirtmişti.

William ve Kate, 2011'in nisan ayında tüm dünyanın izlediği görkemli bir törenle evlenmişti. William ile birlikteliğinde 12. yıla girecek Kate, 31 yaşında anne olacak. Bebeğe verilecek isim de tartışılıyor. Bebek kız olursa Diana veya Elizabeth, erkek olursa da Charles, Frances veya John isminin verilebileceği tahmin ediliyor.

TAHTIN 3. SIRADAKİ VARİSİ

Cambridge Dükü ve Düşesi'nin bebeği tahtın üçüncü sıradaki varisi de olacak.

Geçen yıl Kraliyet tahtının varisliği yasalarında yapılan değişiklikle, ilk doğan bebek kız olsa da artık tahta çıkacak. Bebekler ikiz olursa, ilk dünyaya gelen tahtın varisi olacak.