Lens kullanırken dikkat etmeniz gereken kurallar

Lensleri hem takarken hem de çıkarırken kurallara mutlaka uyulması gerekir. Basit kurallara dikkat edilmemesi ciddi sorunlar doğurabilir hatta körlüğe kadar gidebilir

Uçak yolcuğunda dikkat edilmesi gerekenler

Yrd. Doç. Ahmet Erdem Kılavuz, uçak yolculuklarının genel sağlık üzerine etkileri ve bu sorunlara karşı alınabilecek önlemleri anlattı.

Göz kuruluğunun 10 sebebi

Gözyaşımızın göz sağlığımız açısından çok büyük önem taşıdığını biliyor muydunuz?

Gözlük mü lens mi

Gözlük mü lens mi

Gözlük mü tercih edilmeli yoksa lens mi? İşte her ikisinin de avantajları ve dezavantajları...

En yakın arkadaşınızla paylaşmamanız gereken 5 şey

En yakın arkadaşınızla paylaşmamanız gereken 5 şey

Yakın arkadaşınızla dostluğunuzun devam etmesi için bazı paylaşımlarda bulunmamanız ilişkiniz açısından isabetli olacaktır.

Havuzda gözlerinizi mutlaka koruyun

Havuzlar her ne kadar dezenfekte edilse de içindeki bakteri ve yabancı maddeler göz sağlığını olumsuz etkilendiğinden havuza girerken mutlaka koruyucu önlemler alın.

Kontakt lensle uyumayın

Kontakt lens, gece uyurken göz kapalı olduğundan oksijen geçişindeki azalma sonucunda gözün enfeksiyonlara karşı direncini azaltır.

Gözlerini ovuşturanlar dikkat

Gözleri kaşımak, ovuşturmak ya da sert baskı yapmak, gözün saydam tabakası korneanın, incelme ve sivrileşmesiyle kendini belli eden keratokonus hastalığını tetikliyor.

Göz makyajı yaparken dikkat

Sağlıklı gözler için göz makyajının doğru yapılması büyük önem taşıyor. Peki, göz makyajı yaparken nelere dikkat edilmeli?