Amerikan Tiyatro Tarihi'nin en uzun süreli oynanan oyunu olarak Guinness Rekorlar kitabına girmeyi başaran Şen Makas , Boston'da 1979 yılından bu yana aralıksız seyirciyle buluşuyor.

Seyirciler oyuna dahil oluyor

Charlie Chaplin Komedi Ödülü sahibi olan oyunda, seyirciler de oyuna dahil oluyor ve bir kuaför salonundaki katili, oyunculara sorular yönelterek belirliyor. Oyunun finali her defasında seyircinin isteğine göre değişiyor. Seyirci bazen oynuyor, bazen sorgu yaparak, bazen oy vererek katılıyor ama hep katıla katıla gülüyor.

Oyunu Nedim Saban yönetiyor

ABD'nin yanı sıra dünyanın tüm ülkelerinde seyirciyle buluşan Şen Makas, 1997 yılında yine Tiyatrokare tarafından büyük başarıyla sahnelenmiş ve gişe rekorları kırmıştı. Paul Portner'ın yazdığı oyunun yeni versiyonu Nedim Saban'ın yönettiği güncellenen halinde, hayatımızda önemli bir yer kaplayan sosyal medya gerçekliği daha fazla öne çıkarılıyor.

Melek Baykal, şen bir dul kadını canlandırıyor

Bu interaktif komedide Melek Baykal, şen bir dul kadını oynuyor. Seyirci Melek Baykal'ın yanısıra, Veysel Diker, Müge Kement, Cem Güler'i sorgulayarak suçluyu bulmaya çalışıyor. Ünlü sunucu Jess Molho'dan da yardım alarak çözülen cinayetin komiseri ise Özgür Yetkinoğlu.

Paul Portner'in yazdığı, Nedim Saban'ın yönettiği komedinin yardımcı yönetmeni Ebru Saçar Aktaş. Dekor Anıl Ateş Işık, Kostüm Günnur Çaras, Işık Mustafa Bal, Müzik Çağatay Kerhibar ve Bülent Güven, koreografi Ayşegül Sünnetçioğlu'na ait.