Bilmeniz gereken 14 kanser belirtisi

Kanser belirtilerini bilmek tüm kanser türlerinde hayati değere sahiptir. Erken teşhis ile tedavi başarısı önemli oranda artmaktadır.

Mucize içecek: Su kefiri

Su kefiri hem tadı hem de faydalarıyla tercih edeceğiniz bir içecek olacak.

Kolon kanserinde erken teşhis önemli

Erken teşhis ve doğru tedavi her kanser türü için önemli olduğu gibi, kolon kanserinde de farkındalık arttıkça iyileşme oranları yükseliyor.

Kolon Kanseri nedenleri, belirtileri ve tedavisi

Kolon Kanseri nedenleri, belirtileri ve tedavisi

Kolon kanseri, diğer bir adıyla kalın bağırsak kanseri ülkemizde ve dünyada en sık görülen kanser türlerinden biri.

Yazın hangi meyveden kaç tane tüketilmeli

Yazın hangi meyveden kaç tane tüketilmeli

Beslenme ve Diyet Uzmanı Yeşim Özcan, yaz meyvelerinde ideal tüketimin formüllerini anlattı, önemli uyarılar ve önerilerde bulundu.

Kanser aslında önlenebilir bir hastalık

Sağlıklı beslenme, kilo ve stres kontrolü, hareketli yaşam, düzenli egzersiz ile tüm kanserlerin en az yarısının, sağlıklı yaşam alışkanlıklarının benimsenmesi ile önleyebilme mümkün.

Aspirin kansere iyi gelebilir

Norveç'te yapılan bir araştırmaya göre düzenli aspirin kullanımında kanser hastalarının ölüm oranının yüzde 15 ile 25 değerinde azaldığı gözlemlendi.

Günde 15 dakika yürüyüş ömrü uzatıyor

Araştırmalar günde 15 dakika orta derece yürüyüşün ölüm oranını yüzde 14 azaltarak yaşam süresini 3 yıl kadar uzattığını gösterdi.

Batı tipi beslenme kolon kanserine yol açıyor

Yüksek kolesterol, yağ ve kalori içeren gıdaların tüketildiği Batı tipi beslenme şekli kolon kanserinin daha sık görülmesine yol açıyor.

Sağlıklı kemik gelişimi için kuru üzüm yiyin

Kansızlık, diş ve diş eti sağlığı, kolon kanseri gibi vücut sağlığını birçok yönden olumlu etkileyen kuru üzüm, güçlü ve sağlıklı kemikler için de oldukça önemli.