Kitap; kimileri için bilgi almayı sağlayan bir araç değildir. Hayata farklı açıdan bakmayı sağlayan bir öğretmen , hiç bilmediği dünyalara yelken açmasını sağlayan bir gemi, kalabalıkların ve hiç susmayan gürültüden kaçıp sığındığı güvenli bir yerdir. Hal böyle olunca bu değerli hazineleri okudukları yerde en az onun kadar değerli ve huzur verici olmalıdır.

Bunun için en pratik çözüm ise evinizde kullanmadığınız veya az kullandığınız köşeleri değerlendirmenizdir. Zarif okuma köşeleri sayesinde, daha kaliteli saatler geçirmeniz mümkün.

Size özel köşeler

Evde dinlenmek, kendine vakit ayırmak ve kitap okumak isteyen kişiler, 2 kolon arasında kalan alanı bile değerlendirebilir. Buraları minder ve yastık kullanarak kitap okuma alanı için ayırabilirsiniz.

Keyifli saatler sizi bekliyor

Yaratıcı ve işlevsel bir şekilde dekore edilmiş bir pencere önü oturma köşesi gün boyu orada keyifli vakitler geçirmenizi sağlar. Özel olarak tasarlanan bu köşeler, bazen bir cam kenarında, bazen balkonda, bazen de bahçede yaratılabilir.

Bambaşka bir eve sahip olabilirsiniz

Pencere dibinde oluşturulacak bir oturma köşesi evinizi tamamen değiştirebilir. Burada dikkat edilmesi gereken nokta, oturma köşesinin cama yakın olmasıdır. Bu oturma köşesinin diğer bir avantajı da depolama alanı yaratmasıdır.