Amerikalı aktör Kirk Douglas, yaptığı filmlerle çok konuşularak Hollywood'un efsanesi haline gelmişti. Ünlü oyuncu Michael Douglas, yaptığı paylaşımla babası Kirk Douglas'ın hayatını kaybettiğini duyurdu.

103 yaşında olan Kirk Douglas 3 kez Oscar ödüllerine aday olmuş ve 1996 yılında Oscar Onur Ödülüne layık görülmüştü. Yaşamı boyunca çıkardığı başarılarla anılan Kirk Douglas geride unutulmayacak yapıtlar bıraktı. Başarılı oyuncu Michael Douglas People dergisine babasıyla ilgili duygu dolu sözlerle açıklama yaptı.

Kirk Douglas hayatını kaybetti

"O bir efsaneydi"

Michael Douglas babasının ölümünü, "Kardeşlerim ve ben büyük bir üzüntüyle Kirk Douglas'ın bugün 103 yaşında aramızdan ayrıldığını duyuruyoruz" ifadeleriyle duyurdu.

Babasının ölümüyle ilgili People dergisine bir açıklama yapan Michael Douglas, "O dünya için bir efsaneydi. Sinemanın altın çağını yaşamış bir aktördü. Kirk, hayatını dolu dolu yaşadı. Beyaz perdeye bıraktığı miras, gelecek nesillere de ulaşacaktır. O aynı zamanda, bu gezegene barış getirmek için çalışan ünlü bir yardımseverdi. Sözlerimi son doğum gününde ona söylediğim ve her zaman doğru olacak bir cümleyle bitireyim. Baba seni çok seviyorum ve senin oğlun olmaktan gurur duyuyorum." ifadelerini kullandı.

Kirk Douglas hayatını kaybetti
(Kirk Douglas, İstanbul ziyaretinde, Fatma Girik'in koluna imza atarken.)

Kirk Douglas hayatını kaybetti

Kirk Douglas hayatını kaybetti