Sağlıklı bir zayıflama için hareketli yaşam tarzı ve bol su tüketiminin son derece önemli olduğunu artık söylemeye gerek yok diye düşünüyoruz. Bunun yanında beslenme de oldukça önemli.

Sizlere hem sağlıklı hem de sizi tok tutacak birkaç besin önereceğiz.

Vitamin, mineral ve omega 3 zengini besinlerle kilo verme sürecinizi hızlandırabilirsiniz. Uzun süre tok kalmanızı sağlayan ve yağ yakan bu besinlere beslenme listenizde yer açmayı unutmayın.

İşte kilo verirken mutlaka tüketmeniz gereken 7 besin...

Balık: Somon gibi omega 3 yağ asitleri yönünden zengin olan balıklar, uzun süre tokluk sağlayarak aşırı yeme isteğini bastırır. Balık, tok tutmasının yanı sıra vücutta yağ depolanmasını da önler.

Yumurta: Protein deposu yumurta, vücuda enerji verir. Çinko ve demir içeriğiyle kalp sağlığını koruyan yumurta, uzun süre tokluk sağlar. Yumurtayı özellikle kahvaltıda tüketirseniz, gün içindeki açlık krizlerini önlemiş olursunuz.

Avokado: Sağlıklı yağlar içeren avokado, karnınızın sık sık acıkmasını önler. Potasyum zengini bu meyve, şişkinliği de azaltır.

Greyfurt: Düşük kalorili bir meyve olan greyfurt, yüksek miktarda lif içerir. Metabolizmayı hızlandıran bu meyve, aynı zamanda bağışıklık sistemini de güçlendirerek vücudu hastalıklara karşı korur.

Elma: Diyet listelerinin olmazsa olmazı elma, meyveler içerisinde uzun süre tokluk sağlamasıyla biliniyor. Pektin adlı bir lif içeren elma, açlık krizlerini önlüyor. Ayrıca elmanın kabuğundaki antioksidanlar, kanser riskini düşürücü bir etkiye sahip.

Mercimek: Protein deposu bu sağlıklı baklagil, uzun süre tokluk sağlayarak acıkmayı önlüyor.

Yulaf: Kan şekerini dengeleyen yulaf, acıkma süresini geciktiriyor. Kötü kolesterolün önüne geçen bu lif deposu yiyecek, kahvaltılarda tüketildiğinde uzun süre tok kalmaya yardımcı oluyor.