Aldatılma korkusu psikolojiyi bozuyor

Sosyal medya aracılığıyla artan aldatma olayları çiftlerdeki korkuları tetikleyerek psikolojik rahatsızlıklara neden olabiliyor.

Olumsuz duygulara kulak tıkamayın

Hep güçlü görünmeye çalışmak, içi kan ağlarken gülmek durumunda kalmak sağlığı ciddi anlamda tehlikeye sokarken DNA yapısını bile bozabiliyor.

Çocuklarda uyku problemi nasıl aşılır

Ebeveynlerin çocuklarıyla ilgili yaşadığı en önemli sorunlardan biri olan uykusuzluğun çözümü ailelerin yaklaşımı ile rahatlıkla çözülebilir.

En mutlu insanlar 65-79 yaş grubu

En mutlu insanlar 65-79 yaş grubu

İngiltere'de yapılan bir araştırmaya göre yetişkinler arasında en mutlu insanların 65-79 yaşları arasındaki yaş grubu olduğunu ortaya çıkardı.

Aşk acısı estetiğe yönlendiriyor

Aşk acısı estetiğe yönlendiriyor

Kadınlar biten bir ilişkinin ardından kendi vücuduna daha yakından bakmaya ve barışık olmadığı noktalarda estetik müdahaleye daha çok ihtiyaç duyuyor.

Kafein tüketimi ile ilgili bilmeniz gerekenler

Gün içinde alınan aşırı doz kafein panik atak ve kaygıyı tetikleyeceğinden uzmanlar kafein alımını sınırlandırmanızı öneriyor.

Annenin davranışı çocuğun geleceğini belirliyor

Doğumdan itibaren çocuğunuz ile aranızda oluşturduğunuz duygusal bağ, hayatının geri kalanındaki ilişkilerini büyük ölçüde etkiliyor.

Yeni yıla girmeden kaygılarınızı geride bırakın

Daha güzel bir yıl geçirmek için doğru kararlar almanız ve kaygılarınızı geride bırakmanız gerekiyor. İşte uzmanından birkaç öneri...

Öfke kontrolü nasıl sağlanır

Öfke kontrolü etkin bir şekilde sağlanmadığında bu durum kişide zihinsel ve fiziksel sağlık sorunlarına sebep olabileceğinden mutlaka öfke kontrolünü öğrenmelisiniz.

Depresyonun 12 işaretçisi

Dünyada yaklaşık 350 milyon insanı etkilediği bilinen depresyonun belli başı bazı işaretlerinin görmezden gelinmesi çok ciddi sonuçlara yol açabilir.