Tuina masajının 10 faydası

Antik Çin kaynaklı olan Tuina masajının en eski masaj sistemi olduğuna inanılıyor. Peki Tuina masajı nedir, nasıl yapılır ve faydaları nelerdir?

Ofis çalışanlarını tehdit eden hastalık: Karpal Tünel Sendromu

Eskiden ağır el işi yapanların hastalığı artık masa başındakileri etkiliyor.

Plaza çalışanlarının yaşadığı hastalıklar ve korunma yolları

Plaza çalışanlarında sürekli oturarak çalışma gibi nedenlerden dolayı mesleki kas iskelet sistemi hastalıkları sık yaşanıyor. Peki bu hastalıklardan korunmak için ne yapılmalı?

Parmaklardaki uyuşmanın nedenleri

Parmaklardaki uyuşmanın nedenleri

Önemsenmediğinde daha büyük sorunlara yol açabilen parmaklardaki uyuşma ve his kaybı ile ilgili merak edilenler ve alınması gereken önlemler...

Hamilelikte Karpal Tünel Sendromu'nun nedenleri

Hamilelikte Karpal Tünel Sendromu'nun nedenleri

Ortopedi ve El Cerrahisi Uzmanı Prof. Dr. Hakan Gündeş, hamilelik döneminde oluşabilecek Karpal Tünel Sendromu hakkında bilinmesi gerekenleri anlattı.

Sinir sıkışmasını önemseyin

Uyuşma, hissizlik ve karıncalanma ile belirti veren sinir sıkışmaları ciddiye alınmazsa felç gibi ciddi sağlık sorunlarına yol açabilir.

Uzun süre bilgisayar kullananlar dikkat

Uzun süre bilgisayar kullanımı, parmakların yoğun çalışması sebebiyle tünel içinde ödem oluşmasına ve bu da sinir sıkışmasına yol açıyor.

Ofis hastalıklarından kalıcı olarak kurtulun

Masa başı çalışanlarının sürekli ve aynı şekilde oturmaları, mouse kullanmaları gibi sebeplerle yakalandıkları ofis hastalıklarının doğal ve kalıcı tedavisi mümkün.