Kalbinizi sevin ve koruyun

Kalp ve damar hastalıklarından ölüm oranı dünyada ve ülkemizde ilk sıralarda yer alıyor. Yaşam koşullarımız ve beslenme alışkanlıklarımız bunun en büyük suçlusu.

Varis hastalarına iyi gelen sporlar

Doç. Dr. Halit Yerebakan, hareketsizlik varis damarlarının oluşmasındaki en büyük etken diyerek bu hafta “Varis hastalarına iyi gelen sporlar neler” konusunu tüm detayları kaleme aldı.

Kilolu geçen yıllar kalbe zarar

İnsanların yaşamı boyunca kilosunu sağlıklı bir düzeyde tutabilmesi, kalbin de ilerleyen yaşlarda sağlığını koruyabilmesi açısından oldukça önemli.

Sağlıklı bir kalp için kurallar

Sağlıklı bir kalp için kurallar

Hızlı, kentsel yaşam koşulları ile bunun getirdiği stres ve kötü beslenme alışkanlığı, obezite ve şeker hastalığının ayrıca sigara kullanımının yaygınlaşması, kalp ve damar sağlığı açısından büyük risk oluşturuyor.

Kalp hastalığınız varsa rüzgara doğru yürümeyin

Kalp hastalığınız varsa rüzgara doğru yürümeyin

Soğuk havaların en çok kalp hastalarını etkilediğini söyleyen Prof. Dr. Osman Akdemir, "Kalp hastaları soğuk havada mümkün olduğunca dışarı çıkmasın. Çıkıyorsa da rüzgarı arkasına alacak şekilde yürüsün." dedi.

Obezite riski ergenlik çağına kadar indi

Op. Dr. Kaplan Baha Temizgönül, beslenmede anne ve babaların rolünün büyüklüğüne dikkat çekerek, obezite cerrahisi yaşının ergenlik çağına kadar gerilediğini söyledi.

Obezitenin yol açtığı hastalıklar

Aşırı şişmanlık; metabolik sendromu artırıyor, metabolik sendrom kalp ve damar sağlığını bozuyor, felç riskini üç kat artırıyor.

Kalp krizini tetikleyen nedenler

Uz. Dr. Cegerğun Polat, günlük yaşamda kalp krizini tetikleyen 6 neden hakkında bilgi verdi.

Egzersiz yaparak kalbinizi sevindirin

Yrd. Doç. Dr. Serkan Duyuler, kalp sağlığınızın korunmasının temelinde düzenli egzersizin bulunduğunu söyledi.

Sohbet bahane kahvenin faydaları şahane

Her gün bir bardak kahve içerek kendinize büyük bir iyilik yapmaya ne dersiniz?