Heyecanla hazırlandığınız, anlamsız kahkahalarına eşlik ettiğiniz, bir bakışınızla çok şey anlattığınız, saatlerce bıkmadan dinlediğiniz, omzunda ağladığınız erkek arkadaşınız yani eski erkek arkadışınız artık yok mu?
Siz gerçeklerle bir türlü yüzleşemeyip gözünüzü telefondan ayıramıyorsanız, '' Geri dönecek biliyorum'' diyorsanız üzgünüz! Gerçeklerle yüzleşmenin zamanı çoktan geldi geçiyor bile...
Sizi aramamasının sebebini ''Hayatında kesin başka biri var '' diye düşünüyor olabilirsiniz, ancak kafanızı bu tarz anlamsız sorularla kurcalamanın gereksiz olduğunu birkaç ay sonra daha iyi anlayacaksınız.
En acısı onu başka bir kızla görmek biliyoruz, ancak sonuçta ayrıldınız. ''Beni nasıl unutur'' diyerek kafanızı duvarlara vuruyor olabilirsiniz. Sizi çok iyi anlıyoruz! Birkaç küçük öneri sizin için detoks etkisi yaratacak:
Tek aldatılan kadın siz değilsiniz. Unutmayın! Nikaha bir gün kala ayrılan ya da çok sevdiği insanın kabullenilemeyecek şeylerini öğrenip ayrılmak zorunda kalan insanlar var. Daha kötüsü başınıza gelmediği için Allah'a teşekkür etmelisiniz.
İnanmak zor ama uzmanlar diyor ki, bilinçaltımız acı çekmekten zevk alıyor. Çevrenizdeki mutlu insanları görüp ''neden ben'' diye düşünmeyin. Eninde sonunda mutlu olacaksınız ve hayatınızın aşkını bulacaksınız. Önemli olan kendinize yeni bir yol çizmek ve çabucak toparlanmak. O mutluyken siz neden üzülesiniz ki? 'Gönül ferman dinlemiyor' olabilir ailenizi ve dostlarınızı üzmeye hakkınız yok.
İyileri düşünerek iyileri çağırsınız derler ya gerçekten de öyle. Hedefleriniz büyük olursa o kadar gerçek olur unutmayın!
Günlük tutun. Defterinizin en başına hayalinizi yazın ve haftada en az bir gün neler yaptığınızı yazın hedefinize gidecek yolları adım adım belirleyin. Gün geçtikçe hayalinize ne kadar yaklaştığınızı göreceksiniz. Kimseyle paylaşamadığınız şeyleri yazmak her zaman daha iyidir.
Son olarak, kocaman bir koli alın ve içine birlikte yaptığınız özel anıları, fotoğrafları her şeyi atıp, sizden uzaktaki bir çöp kutusuna atın. Arkanıza bile bakmayın! Çünkü hak etmedi...

Başak Özen

[email protected]