Herkesin kendi zevk ve güzellik anlayışı var. Bu nedenle karşı cinste birine itici gelen bir durum diğerine çekici gelebiliyor. Fakat bilim adamları bazı özelliklerin genel olarak daha çekici olduğunu iddia ediyor. Üstelik bunlar gülümseme, dış görünüş değil. Oldukça sıra dışı şeyler. İşte bilim adamlarına göre bir erkeği daha cazip kılan bilimsel gerçekler.

Meslek

İş seçiminin aşk hayatınıza etkisi olmayacağını düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Yapılan bir araştırmada, kadınlar ve erkekler için en çekici meslekler belirlendi. Bu mesleklerde bazıları klasik fakat bazıları ilginç. Pilotlar, itfaiyeciler ve üniformalı erkekler klişe gruba giriyor. Girişimciler, doktorlar ve TV / radyo çalışanları listenin ilk sıralarında yer alıyor.

Bir köpeğe sahip olmak

İsrail'deki Ruppin Akademik Merkezi ve Michigan Üniversitesi, bir köpeğe sahip olmanın kısa ve uzun vadeli ilişkiler içinde erkek çekiciliğini nasıl etkilediğini inceleyen bir deney yaptı. 2 deney grubu oluşturuldu. erkek aldılar. İlk gruptaki erkekler kavgacı ve sadakatsizdi. Diğer gruptaki erkekler çalışkan ve çocuklarıyla ilgilenen babalardı. İlk gruptaki erkekle olumlu özellikler göstermemesine rağmen köpek sahibi olmaları halinde tercih edildiklerini ortaya koydu. Bir köpeğe bakmak, erkeğin daha mutlu ve rahat görünmesini sağlıyor ve uzun süreli ilişkilere dair sinyaller veriyor.

T harfli tişört giymek

Kulağa çok ilginç geliyor değil mi? Nottingham Trent Üniversitesi tarafından, kıyafetlerin kadınların dikkatini çektiğini gösteren ilginç bir araştırma yapıldı. Bu kez araştırmacılar, tişörtünde büyük bir siyah T harfi olan kişilerle düz beyaz bir tişört giyenler arasında bir kıyas yaptı. Ve yazılı tişörtü giyen kişilerin kadınlara% 12 daha fazla çekici geldiğini iddia etti. Araştırmacılar bunu bir yanılsama ile açıklıyorlar. T harfinin omuzları daha geniş ve beli daha ince gösterdiğini söylüyorlar.

George Clooney etkisi

Bilimsel bir çalışma , kadınların yaşlı erkekleri tercih ettiğini ileri sürdü. Mali olanaklar, bağımsızlık ve yakışıklı erkekler kadınlar için daha cazip görünüyor. Bir erkek yaşlandıkça, statüsünü ve kaynaklarını artırmak için daha fazla fırsata sahip oluyor. Bazı psikologlar buna " George Clooney Etkisi ” diyor.

Zor ilişkiler

Psikoloji Biliminde yayınlanan bir çalışma , zor ilişkilerin romantik bir oyuna dönüştüğünü ve daha cazip olduğunu ortaya koydu. Erkeğin belirsiz halleri kadının o erkekle daha çok ilgilenmesine neden oluyor.

Kadinvekadin.net özel içeriğidir.