Çikolata kisti kısırlığa neden oluyor

Şiddetli geçen adet sancılarının ve doğurganlığın azalmasının en büyük nedenlerinden biri olan çikolata kisti tedavi edilmediği taktirde kısırlığa neden oluyor.

Fibromiyalji kadınların korkulu rüyası

Genellikle kadınlarda görülen fibromiyalji hastalığı kas ve iskelet sisteminde yoğun ağrılar yaratarak yaşam kalitesini düşürüyor.

Kadınların kabusu miyomlar kısırlığa neden oluyor

Kadınlarda kasık ve karın ağrısı şeklinde belirti veren miyomlar kısırlığa ve düşüğe neden olabilir.

Rahim ağzı kanserinin belirtileri

Rahim ağzı kanserinin belirtileri

İlk evrelerde genellikle belirti vermeyen rahim ağzı kanseri ilerledikten sonra belirti vermeye başlar. En yaygın belirti, cinsel ilişki sonrası kanamadır.

Çikolata kistlerinin 5 belirtisi

Çikolata kistlerinin 5 belirtisi

Her yaşta kadında görülebilen çikolata kistleri neden olur, belirtileri nelerdir ve tedavisi nasıldır? Prof. Dr. Bülent Tıraş, anlattı...

Fazla spor kısırlığa neden olabilir

Ergenliğe yeni girmiş hassas yapıdaki vücudun fazla egzersiz sonucu zorlanması ve düzensiz beslenme, yumurta kalitesini bozarak kısırlığa neden olabilir.

Tüplerini bağlatan kadınlara müjdeli haber

Tüplerini bebek sahibi olmak istemediği düşüncesiyle bağlatan kadınlar robotik cerrahi sistemi sayesinde doğal yolla anne olabilirler.

Adet sancısını azaltan doğal yöntem

Hemen hemen her kadının problemi olan şiddetli adet sancılarını azaltmak için uygulayabileceğiniz oldukça basit bu yöntemle regl döneminizi daha rahat geçirebilirsiniz.

Kadınlara uyarı: Yaprak pedlere dikkat

Kadınların çok sık karşılaştığı sorunlardan biri olan akıntı şikayetine karşı kullanılan yaprak pedlerin, vajinal akıntıyı daha fazla artırdığı ortaya çıktı.

Yumurta dondurma işlemiyle ilgili her şey

Yumurta dondurma işlemi nedir, kadınlar yumurtalarını neden dondurur, bu yöntemle doğan bebeklerin sakat kalma riski nedir? Prof. Dr. Bülent Tıraş anlattı...