Hepimiz insanlar üzerinde iyi bir izlenim bırakmak isteriz. Özellikle yaşamında bu gerçekten önemli bir faktör çünkü insanın kendine güvenmesinin önemli bir yolu bu. Yeni ortamlara girmekten ve yeni insanlarla tanışmaktan çekinmeyin, iyi bir izlenim bırakmanız için artık elinizde ipuçları var.

Asansörde konuşma başlat

Yeni bir yerde, yeni insanlarla tanışacaksanız, asansör veya ofise çıkan merdivenleri değerlendirin ve ilk konuşmayı başlatın. Bu süre özgeçmişinizin kısa bir özetini yapmanın harika bir yoludur . Uzatmadan 3-4 cümleyle açıklayın. Normal olmayan bir şekilde konuşma yapma yeteneği sizi ortama daha uyumlu hale getirecektir.

Doğru el sıkışma

3 tür el sıkışma var. Birinin elini yukarıdan kapatmak bir iktidar işaretidir; karşı tarafın avuç içinin yukarıda olması ise itaati gösterir. İki eşit kişinin elleri eşit seviyede olmalıdır. İlk toplantılarda bu el sıkışma kullanılmalıdır.

Kişisel ilişki kurma

İş dışında özel hayatlarla ilgili bir diyalog oluştuysa, riske girmeden, profesyonelce kendinizden ve sosyal yaşamınızdan bahsedebilirsiniz. Yalnızca iş dünyasına bağlı kalırsanız, bir birey olarak hatırlanmazsınız . İş ilişkileri genellikle monotondur, bu nedenle uzun süren bir izlenim yaratmak için kişisel bir şeyler bırakın.

Dezavantajlarınızı göstermekten korkmayın

Herkes kendisine saygı duyulmasını ister. Eşsiz olduğunuz iddiaları, karşı tarafı irrite edebilir. Kendiniz olun ve hata yapmaktan korkmayın . Birinin sizi düzeltmesine izin vererek, onunla bağlantı kurmuş olursunuz.

Görünüşünüzü belirleyin

Yeni insanlarla toplantı yapmadan önce, nasıl görünmek istediğinize karar verin. Stil duygunuz olduğunu göstermeyi hedeflemelisiniz. Böylece özgüven ve bağımsızlık izlenimi oluşturabilirsiniz.

Hayali toplantı

Önemli bir görüşme yapacaksınız, o görüşmeyi önceden hayal edin. Beklentilerine uygun diyalogları kurmaya çalışın. Soruları hazırlayın ve kendinize kısa bir açıklama yapın. Adeta bir oyuncunun rolüne hazırlandığı gibi özel toplantılara hazırlanabilirsiniz.

Kadinvekadin.net özel içeriğidir.