İDSO DenizBank Konserleri'nde dünya çapında piyanist Gülsin Onay, 12 Ekim 2018 Cuma akşamı saat 20.00'de Aya İrini Müzesi'nde gerçekleştirilecek olan " Polonya Haftası Konseri”nde sanatseverlerle buluşacak. Ewa Strusinska'nın yöneteceği konserde usta piyanist müzikseverlere unutulmaz bir akşam yaşatacak. Ayrıca İDSO, Liv Migdal'a (Keman) eşlik edecek.

Profesyonel başarılarından dolayı doğduğu yer olan Stalowa Wola'nın Büyükelçisi unvanını alan, ülkesinin en eski profesyonel kadın orkestra şefi olan Ewa Strusinska İDSO'yu yönetecek.

Usta Piyanist Gülsin Onay…

Dünyaca ünlü kadın piyanist Gülsin Onay; "Harika çocuk" olarak başladığı müzik yaşamını dünyanın önemli orkestraları ve şefleriyle çalışmalar yaparak sürdürmüştür. Uluslararası alanda istisnai bir Chopin icracısı kabul edilmektedir. Ünü 5 kıtada 56 ülkeye yayılmıştır.

Konserde; Frederic Chopin'in " Polonaise OP.40 N1” ve Henryk Wieniawski'nin "Keman Konçertosu N2” ve Frederic Chopin'in "Piyano Konçertosu N2 Fa Minör, Op 21” eserleri icra edilecek.

İDSO Müdürü & Program Koordinatörü Bülent Evcil; "12 Ekim Cuma akşamı " Polonya Haftası” çerçevesinde gerçekleştirilecek konserimizde tüm müzikseverleri Aya İrini Müzesi'nde görmekten mutluluk duyacağız. Kendi branşlarında usta olan kadın sanatçıların muhteşem resitalini izleyeceğiz” diyor.

PROGRAM :

- Frederic Chopin " Polonaise Op.40 N1”
- Henryk Wieniawski " Keman Konçertosu N2”
- Frederic Chopin " Piyano Konçertosu N2 Fa Minör, Op 21”