Hedefinize ulaşın

Akut stres, size, hiçbir şeyi idare edemediğiniz hissini verebilir. Siz, bu hissi, yeni projeler ve amaçlar için kullanın.

Panik yapmak yerine, dikkatinizi hedefinize odaklayın ve başarı elde ettiğinizde kendinizi ödüllendirin.

Bunu bir meydan okumaya döndürün

Strese girdiğinizde elinizdekinin ucunu bırakmanız size sadece başarısızlık verecektir. Siz, bunun olmasına izin vermeyin.

Sizi strese sokan i kişisel bir iş gibi algılayın ve başarıya ulaştığınızda da bu başarıyı kişiselleştirin.

Stresinizi başka yönlere aktarın

Araştırmalar, kişilerin, 8 saatlik bir iş gününün yalnızca 2 saatlik diliminde tam potansiyelle çalıştıklarını gösteriyor.

Bu nedenle de, yaratıcılığınızı doğru şekilde idare etmek stressiz bir gün geçirebilmeniz için önemlidir.

Yaratıcılığınızın en düşük olduğu saatte, en yüksek stres seviyesine kolayca ulaşabileceğinizi unutmayın ve en yaratıcı olduğunuz saati bilerek, sizi zorlayacak işlerinizi o saatler içerisinde yapmaya özen gösterin.

Motive edin ve görev edinin

Stres, adrenaline eşittir. Bu adrenali neden etrafınızdakiler üzerinde kullanmayasınız?

Adrenalinin verdiği enerjiyi ekibinize aktararak onları da motive edebilir ve işiniz hakkıında heyecanlandırabilirsiniz.

Öğle aranızda egzersiz yapın

Bazıları için bu başlı başına bir lüks olabilir ama bunu yapacak fırsatı olanlar mutlaka uygulasınlar. Çünkü öğle arasında egzersiz yapmak sizin için mucizeler yaratacaktır.

Egzersiz, stres atmanın en iyi yoludur ve egzersiz sayesinde salgılanan mutluluk hormonları öğleden sonrasınızın çok daha verimli ve kolay geçmesini sağlayacaktır.

Unutmayın, siz her şeyden önemlisiniz!

Fazla stres sağlığınız açısından tehlikeli olabilir, bu yüzden fazla stresten kaçının. Kendinizi pozitif yönde motive etmeye çalışın. Hissettiğiniz stresi de avantajınıza çevirin.