Bazı dişi penguenler fahişelik yapıyor

İnanın ya da inanmayın, vahşi hayatta bazen düzenli ilişkide bulunan dişi penguenler bile, yuvaları için gerekli olan çakıl taşını elde etmek için erkek penguenlerle ilişkiye giriyor. Bu dişi penguenler, bekar penguenlerle ilişkiye giriyor çünkü partneri varsa eğer, iki dişi penguen birbirine girebiliyor. Taşını alan dişi penguen, erkekten kaçarak uzaklaşıyor.

Kilo kaybı

Cinsel ilişki kilo kaybettirir

Ortalama bir insan, bir dakikalık öpüşme boyunca 26 kalori kaybeder. Yarım saatlik güzel bir seks de size 150 kalori kaybettirir. Öpüşmek, dişleriniz için de iyidir: Öpüşürken fazladan salgılanan tükrük, ağzın temiz kalmasını sağlar ve çürük riskini azaltır.

Kasık peruğu

Viktoryan zamanlarında fahişeler kasık peruğu giyerdi.

1400'lü yıllardan beri kasık peruğu diye birşey mevcut. Viktoryan zamanlarında genellikle hastalık taşıdığını belirtmek isteyen fahişeler tarafından takılırdı. Aynı zamanda film endüstrisinde de çıplak sahnelerde kullanılırdı.

Kondomlar

İlk kondom örnekleri hayvan

Orjinal kondomlar hayvan bağırsağından ya da ketenden yapılıyordu. 15. yy'dan önce Asya'da penis ucuna takılan kondomlar kullanılıyordu. Çin'de bu tip kondomlar yağlanmış ipek kağıttan ya da koyun bağırsağından yapılıyordu. Japonya'da kaplumbağa kabuğu ya da hayvan boynuzu kullanılıyordu.
16. yy'da, kondomlar genellikle kimyasal sölüsyonda nemlendirilmiş keten kılıflardı. Kullanımdan önce de kurutuluyordu. Bu kılıflar genelde penisin ucunu kaplayacak boyutlardaydı ve bir kurdele ile sabitleniyordu.

Olmaz başım ağrıyor

Seks, baş ağrısını giderir.

Seks yapmak, baş ağırısını ortadan kaldırır. Seks, vücudun endorfin salgılamasını sağlar. Bu salgı da doğal yöntemle baş ağrısını ortadan kaldırır.

Eğlence için seks

İnsanlar, zevk almak için seks yapan tek canlı değil.

Yunuslar ve Bonobo maymun cinsi de zevk için seks yapıyor. Maymunların seks pozisyonları da insanlarınkine çok benziyor: 69, dili yalamak ve oral seks yapıyor. Bonobo maymunları ayrıca ilişkiden önce oyun da oynuyor.