Alerjiler korunmak için önlemler

Mevsimsel alerjik rinit, doğada bulunan alerjen maddelere karşı burun mukozasının verdiği alerjik reaksiyon olarak ortaya çıkıyor

Kışı sağlıklı geçirmek için tavsiyeler

Soğuklar iyiden iyiye yüzünü gösterdi. Kışı rahat ve sağlıklı geçirmek için doğru beslenmek doğayla iç içe, uyum içinde yaşamak önem taşıyor.

Sonbahar hastalıkları

Havalardaki ani değişim, uygun olmayan kıyafet seçimi, metabolizmanın uyum sağlayamaması ve kapalı alanlarda geçirilen zamanın artması gibi etkenler virüslerin hızla yayılıp hastalıklara yol açmasına zemin hazırlıyor.

Griple ilgili önemli bilgiler

Griple ilgili önemli bilgiler

Solunum yoluyla vücudumuza giren grip, Dünya Sağlık Örgütü verilerine göre her yıl dünya nüfusunun neredeyse yüzde 5`ini etkiliyor.

Gripten korunmanın yolları

Gripten korunmanın yolları

Alınan basit önlemler ve aşılar ile aslında gripten korunmak mümkün.

Sonbahar mikroplarından korunma tavsiyeleri

Yaz akşamları serinlemeye başladı, sabahları da hırka almadan çıkamıyorsak nezle-grip sezonu başlamış demektir.

Tüm detaylarıyla klima hastalığı

Göğüs Hastalıkları Bölümü’nden Prof. Dr. Necla Songür, klima hastalığı olarak bilinen “lejyoner hastalığı” ve tedavisi hakkında bilgi verdi.

Aşırı temizlik lösemi yapıyor

30 yıllık hasta kayıtları incelenerek yapılan araştırmada, aşırı temiz evlerde büyüyen çocukların enfeksiyonlara karşı yeterli beyaz kan hücreleri üretemediği belirlendi.

Mevsim geçişlerinde sağlığınıza dikkat edin

Bahar aylarında havalar yavaş yavaş ısınmaya, doğa canlanmaya başlıyor. Mevsim geçişlerindeki ısı değişim dönemleri ise hastalıklara yakalanma riskinin en fazla olduğu zamanlar olarak tanımlanıyor.

Aşılar her yıl 3 milyon çocuğun hayatını kurtarıyor

Aşıların gerekliğini ve farklı hastalıklara neden olup olmadığı tartışması uzun süredir gündemi meşgul ediyor.