Çocuğunuzun göz sağlığını kontrol altında tutun

Öğrencilerin görme fonksiyonları çoğu zaman okul performansları üzerinde etkili olabiliyor. Görme zorluğu çeken çocukların, sınıf içi motivasyonu ve derse katılımı düşüyor.

Gözünü seven güneşe dikkat etmeli

Güneşin zararlı ışınlarından cildimizi korumak için güneş kremlerine bir servet yatırırken, söz konusu gözlerimiz olduğunda çoğu zaman aynı hassasiyeti göstermiyoruz.

Göz sağlığı için 6 önlem

Eğer gözlerinizle ilgili bir rahatsılık yaşıyorsanız bu yaşam kalitenizi düşürürken iş ve sosyal hayatınızın da aksamasına sebep olabiliyor.

Göz sağlığınız için vitamin şart

Göz sağlığınız için vitamin şart

Siz ne kadar sağlıklı ve doğru beslenirseniz, gözleriniz de o kadar iyi ve keskin görür!

Göz sağlığına iyi gelen besinler

Göz sağlığına iyi gelen besinler

Sağlıklı ve dengeli beslenmenin vücut direnci kadar göz sağlığını da yakından ilgilendirdiğini dile getiren Op. Dr. Elvan Yalçın, göz sağlığı için faydalı olan besinleri sıralıyor.

Mobil cihaz kullanımı ile çocuklarda oluşabilecek göz sorunları

Her yaştan birey için neredeyse bağımlılık haline gelen mobil cihaz kullanımı, çocukları da etkisi altına almış durumda.

Her gün bir çay bardak dut tüketmenin 10 faydası

Beslenme ve Diyet Uzmanı Özge Öçal, bir çay bardağı dutla gelen 10 faydayı anlattı, önemli uyarılar ve önerilerde bulundu.

Yaban mersini göz sağlığını koruyor

Çocuğunuz teknolojik aletlerle fazla vakit geçiriyorsa günde bir avuç yaban mersini yemesini sağlayarak göz sağlığını koruyabilirsiniz.

Göz dibi muayenesi ile kanser teşhisi

Prof. Dr. Samuray Tuncer, "Düzenli bir şekilde yaptırılan göz dibi muayenesi ile çeşitli kanser türlerinin bulguları erken teşhis edilebilir" dedi.

5 saniyelik görme kaybı bile önemli

Prof. Dr. Haluk Esgin, görme kaybının süresi ne olursa olsun böyle bir durumda mutlaka hekime başvurulması gerektiğine dikkat çekti.