Göbek yağları genellikle erkek tipi kilo almayla özdeşleştirilir. Ancak kimi kadınlarda da bu durum görülebilir. Göbek bölgesi ve bel çevresi hem erkek hem de kadınlar için kilo kaybedilmesi en zor bölgelerin başında gelir. Göbek yağlarından kurtulmak sadece daha güzel görünen bir vücut için değil daha sağlıklı olmak için de son derece önemli. Bilindiği gibi göbek bölgesinde biriken yağlar kalp sağlığını olumsuz etkiliyor. Bu nedenle hem kadın hem de erkeklerin bu bölgedeki yağlanmadan kurtulması şart. Peki bu süreçte size yardımcı olacak besinleri biliyor musunuz?

İşte o besinler...

Ananas: Ananas her mevsim bulunabilen ve lezzetli bir meyvedir. Ananasta bulunan lifler hem uzun süre tok tutar hem de mide ve bağırsak sistemini çalıştırarak ekstra kalori harcanmasına olanak sağlar.

Limon: Karaciğere detoks uygulanması göbek eritme açısından oldukça önemlidir. Çünkü yorgun bir karaciğer yağları etkili bir şekilde yakamaz ve bel çevresinde depolanmasına neden olur. Sabahları bir bardak limonlu su içerek güne başlamak bedeninizi toksinlerden arındırıp size sağlık ve enerji verir.

Muz: Muz bilindiği gibi yüksek miktarda potasyum içerir. Potasyum, vücudun doğal mineral dengesinin düzeltilmesine ve fazla sıvının atılmasına yardım eder. Diyetinizde çok fazla sodyum alıp çok az potasyum aldığınızda bu iki mineralin dengesi bozulur ve su toplanması yaşanır. Fazla sodyum, vücudunuza aşırı sıvı birikmesine neden olur. Bu durumda günlük olarak muz tüketmeniz günlük 4 bin 700 mg'lık potasyum ihtiyacınızı karşılamanızı sağlar.