20 yaşındaki hokey oyuncusu Carson Meyer'in hastalığı bir türlü teşhis edilemiyordu. Kanser, depresyon gibi hastalıkları bile düşündüler ancak hastalığın altından Meyer'in bağırsağında yaşayan 63 santimlik tenya çıktı.

Her şey lavaboya gittikten sonra ortaya çıktı

Bir yıldır uyuşukluk ve iştahsızlık gibi şikayetleri olan Meyer, depresyon, mononükleoz (öpücük hastalığı) ve kanser hastası olma ihtimaline karşın test edildi. Meyer, şubat ayında lavaboyu kullandıktan sonra hastalığının kaynağının ince bağırsağında yaşayan 63 santimlik bir tenya olduğunu keşfetti. Bilinen en büyük tenya türü olan diphyllobothrium latum, çiğ veya az pişmiş balık yemekten kaynaklanıyor ve 9.14 metreye kadar büyüyebiliyor. Hastalığı yüzünden performansı olumsuz etkilenen Carson Meyer, birçok hastalık göz önünde bulundurularak birtakım testlerden geçti.

"Korkudan çıldırmak üzereydim"

Meyer, bir gün her zamanki gibi lavaboya gittiğini ve sorunun ne olduğunu gözleriyle gördüğünü söyledi. 63 santimlik tenyanın dışarıya çıkmaya çalıştığını söyleyen Meyer, 'neredeyse bayılacaktım' dedi. Annesini telefonla görüntülü arayan Meyer, korkuyla o şeyin ne olduğunu sordu. "Korkudan çıldırmak üzereydim" diyen Carson Meyer, hastalığının ne olduğunu bu şekilde öğrenmiş olduğunu söyledi. Meyer, tenyayla beraber hastaneye gitti. Bir aylık tedaviden sonra kendini daha iyi hissettiğini ve bağırsaklarında larva veya yumurta kalmadığından emin olmak için yakında bir doktorun daha göreceğini söyledi.