Bir kadının düğünü için düşüneceği bütün detaylar bir yana asıl ilgilendiği şey nasıl görüneceğidir. Gelinliğinin içerisinde hayal ettiği görünüme kavuşmak için de çok da dikkate alınmayan önemli bir konu vardır. Sutyen seçimi. Doğru seçilmeyen sutyen, özenerek seçtiğiniz gelinliğin görünümünü bozabilir.

Tam bedeninizi öğrenin

Bunun çözümü ise gerçek ölçünüzü bilmekle başlar. Örneğin; 34B giyen kadınların çoğu aslında 32D ölçülerindedir. Bunun yanında seçtiğiniz sutyenin gelinlik modeline uygun olması ve gelinlik provalarında getirilen ayakkabı gibi sutyenin de getirilmesi gerekmektedir. Sutyeninizi provalara mümkün olduğunca sıkça götürün. Böylece sutyenin arkasının yukarıda kaldığını veya kupların gelinliğin üzerinden çıktığını farkedebilirsiniz.

Sutyen gelinliğin içine dikilebilir

Destekli ve push-up sutyen istemiyorsanız terziniz gelinliğinizin içine küçük kaplar dikerek göğüslerinizin şekilli görünmesine ve belli olmamasına yardımcı olabilir. Destekli ve push-up sutyen istiyorsanız terziniz gelinliğinize uygun olarak seçtiğiniz sutyeninizi gelinliğinizin içine tamamen dikebilir. Gelinliğe tamamen dikilen sutyen kaymayacağı ve görünmeyeceği için en özel gününüzün mutlu ve rahat geçmesini sağlayacaktır.