Bilimkurgu filmlerinde gördüğümüz teknolojilerin günlük hayatımızda yer alıp almaması konusunu hiç düşündünüz mü? Yeni cihazların ve ileri teknolojinin bazı ürünlerini kullanıyor ve hayatımızı kolaylaştırdıklarına inanıyoruz. Bugün 10 yıl öncesinde sadece bir hayal olan pek çok dijital ürün kullanıyoruz. Peki teknolojik gelişmeler arkadaşlık ve aşk ilişkilerini nasıl etkileyecek? Biz birkaç cevap bulduk. İşte teknolojinin insan ilişkilerine getireceği yenilikler.

DNA analiziyle eş seçme

Tıp, gelecekte aile ve ilişki planlamasında önemli bir yer tutacak. İnsanlar, sadece bir sperm bankasından bağış alarak çocuk sahibi olmakla kalmayacak aynı zamanda kişilerin geçmiş tıbbi kayıtlarına da erişebilecekler. tam erişime sahip olacaklardır .Bu sayede eşinizin teşhis edilmiş bir hastalığı olup olmadığını görebileceksiniz. Gelişmeler bununla da bitmiyor. Tıbbi uzmanlar kapsamlı bir DNA analizi ile size uygun mükemmel eşi bulmanıza yardımcı olabilecek. Bu gelişmeler gelecekte mükemmel bir gen kombinasyonuna sahip çocukların dünyaya geleceği anlamına geliyor.

Kiralık aileler

Şaşırtıcı olan bu konu aslında bir ütopya değil Japonya'da uygulanan bir gerçek. Japonya'daki yalnız erkekler belli bir süre için bir eş veya bütün bir aile kiralayabiliyor. İnanılmaz derecede yüksek fiyatlı olan bu hizmetlere rağbet de oldukça fazla. Kiralık ailelerin çoğu rezerve durumda. Bu hizmeti almanın amacı ise parkta aileymiş gibi çocuklarla oynamak veya kiralık eş ile alışverişe çıkmak gibi daha az yalnız hissetmek için yapılan sosyal ve duygusal gerekçeler. Bu uygulamanın gelecekte yalnız insanlara daha büyük aileler şeklinde bir yaşam sağlanacağı hatta fırsat, abone gibi tekliflerin olabileceği öngörülüyor.

Robotlarla aşk

Uzmanlar, 50 yıldan daha az bir sürede insanların robotlara aşık olabileceğini söylüyor. Bildiğiniz gibi duyguları olan ilk robot yakın zamanda oluşturuldu ve piyasaya çıktı. Bu, bu tür bir duygusal geleceğin çok da uzak olmadığı anlamına geliyor.

Kadinvekadin.net özel içeriğidir.