Her Pazar akşamı, HBO dizisi Game of Thrones hayranları Twitter'da dizinin çılgın ve beklenmedik olaylarını, karakterlerin en güncel ve şaşırtıcı gelişmelerini konuşmak, kendilerine ait caps ve gifleri paylaşmak ve diğer hayranlarla dizi esnasında yorumlarını paylaşmak için bir araya geliyorlar. Her #GameofThrones sezonu milyonlarca Tweet'e ilham kaynağı oluyor. Game of Thrones, 2016'da hakkında en çok Tweet atılan TV programı olmuştu, üstelik Twitter'da 2016'nın ilk 10 trendi arasındaydı ve bu listeye giren tek TV programıydı.

Sezon gösterimi öncesinde, Game of Thrones'un Twitter'deki durumu

2017'de Game of Thrones hakkında atılmış 13.8 milyon Tweet mevcut ve dizinin ikinci fragmanının yayınlandığı tarih olan 21 Haziran aynı zamanda dizi hakkında en çok Tweet'in de atıldığı gün oldu.

Tüm zamanların hakkında en çok Tweet atılan Game of Thrones bölümleri ise şöyle;

1. Kış Rüzgarları (26 Haziran 2016)

2. Kızıl Kadın (Apr 24, 2016)

3. Piçlerin Çarpışması (Jun 19, 2016)

4. Annenin Merhameti (Jun 14, 2015)

5. Ev (May 01, 2016)

Altıncı sezonda hakkında en çok Tweet atılan Game of Thrones karakterleri

- Jon Snow

- Daenerys Targaryen

- Sansa Stark

- Arya Stark

- Hodor

Dizinin Twitter'de en çok takip edilen 3 oyuncusu

- Maisie Williams (@Maisie_Williams)

- Sophie Turner (@SophieT)

- George R.R. Martin (@GRRMspeaking)

Yeni sezona Twitter çözümleri

Yeni sezon gösterimini izleyemeyecek olan ve Twitter'da spoiler'lere yakalanmaktan korkan hayranlar için de Twitter bir çözüm sunuyor. Twitter şimdi kullanıcılara anasayfalarında görmek istemedikleri kelimeleri sessize almalarına imkan sağlayan yeni bir özelliğe sahip. Bu Tweet anasayfada olması istenmeyen kelimelerin nasıl sessize alınacağını adım adım açıklıyor. Eğer biri en sevdiği TV programını vaktinde izleyemezse, spoiler'lere yakalanmamak artık daha kolay. Kullanıcılar şimdi spoiler'leri görmezden gelebilir ve sonrasında kaldıkları yerden konuşmalara katılmaya devam edebilir.

Ayrıca, Game of Thrones'un ardından yayınlanan Bill Simmons'ın The Ringer programı, HBO'dan Twitter'de geçti. "Tahtları Konuş” (Talk the Thrones) her bölümün ardından @TheRinger ile Twitter ve Scope'de canlı yayınlanacak.