Tüm dünyada milyonlarca hayranı olan HBO'nun başarılı dizisi Game of Thrones 6. sezon afişini yayınladı. Afişte Jon Snow'un yüzü kanlar içinde görünüyor. Nisan ayında yayınlanmaya başlayacak yeni bölümlerle ilgili en çok merak edilen konu, Jon Snow karakterinin diziye veda edip etmeyeceği olmuştu.

"Jon Snow öldü mü" tartışması yeniden alevlendi

Dizinin yazarı George R. R. Martin ve yapımcılar dahil birçok yetkili, Kit Harington tarafından canlandırılan Jon Snow'un öldüğünü söylemişti.

Ancak Snow'un ölmediği ve dizinin yeni bölümlerinde başrolde olacağına dair spekülasyonların ardı arkası hiç kesilmedi. Geçtiğimiz aylarda Kit Harington dizinin setinde kostümü ile görünmüştü.

Kit Harrington'un dizi seti yakılarında görülmesi ve saçlarını kestirmemiş olması diziye devam edeceği şüphelerini daha da güçlendirirken HUM Magazin'deki bir röportajda, Harrington'un ağzından kaçırdıkları, Jon Snow hayranlarını iyice ümitlendirmişti.

Jon Snow

Harrington'u zorlayan soru

28 yaşındaki Harrington "Şu anda hâlâ kontratım devam ediyor ve artık kaç sezon daha oynayacağımı biliyorum!” demişti. Röportajı yapan muhabirin "Kaç sezon daha oynayacaksınız?” sorusuna, "İyi deneme, buna yanıt veremem” diyen Harrington, dizinin hayatının önemli bir parçası olmaya devam edeceğini ve bittiğinde otuzlu yaşlarının sonunda olacağını belirtmişti.