Hayali bile güzel olan 15 tatil yeri

Havalar ısınıyor, tatil planları başlıyor. Her sene aynı yerlere gitmekten sıkıldıysanız, kendinizi özgür bırakın ve yeni yerler keşfetmenin mutluluğunu yaşayın. Size önereceğimiz bu muhteşem güzellikteki tatil yerleri, popüler turistik mekânlar olmamakla birlikte bir peri masalındaymışsınız gibi hissettirecek doğal güzelliklere sahip. Şimdi işlere bir mola verin ve bu sanal seyahatin tadını çıkarın.
1 / 15

Blagaj, Bosna Hersek

Blagaj, küçük şelaleler arasında yer alan küçük bir köydür. Burası köyü inşa eden dervişler ve Sufiler için kutsal bir yer.

2 / 15

Cehennem Kapısı (Darvaza Krater), Türkmenistan

Bu dev yanma kraterinin çapı yaklaşık 60 metre, derinliği ise 20 metredir. Yerliler burayı "cehenneme giden kapı" olarak adlandırıyorlar. Bir zamanlar, jeologlar kazara büyük doğal gaz rezervleri olan bir mağara keşfettiler.  Bu eşsiz ve büyüleyici yer, dünyanın dört bir yanından gelen turistleri cezbetmektedir.

3 / 15

Dongchuan Kırmızı Toprak, Çin

Dongchuan Kırmızı Toprak, Yunnan Eyaletinin başkenti Kunming'in güneybatısındaki dağlık bir vadidir. Uzaklığı nedeniyle, burası Çin'in turistik haritasında değil. 1990'ların ortasında keşfedildi. Bir patchwork yorgana benzeyen dalgalı peyzajlar, mineral ve fosillerin yoğunlaşması nedeniyle rengi kahverengi-kırmızıdır.

4 / 15

Flores Adası, Portekiz

Flores Adası, UNESCO dünya mirası listesindedir. Benzersiz flora ve faunaya sahip bir milli park bulunmaktadır.  Hemen hemen tüm arazisi farklı renkli çiçeklerle kaplıdır. Ayrıca doğal kaplıcalar, lagünler, taşkın tarlası, köyler, göller, volkanlar ve dünyaca ünlü mağaralar bulunmaktadır.

5 / 15

Hidden Beach, Marieta Adaları, Meksika

Hidden Beach, saf suya ve orada yaşayan çok çeşitli kuşlara sahip gizli bir plaj. Bu tek parça cennete ancak deniz altından gidebilirsiniz. Birkaç dakika boyunca sualtı mağaralarından oluşan bir labirentte yolculuk ettikten sonra, adanın derinliklerinde kaybolan harika bir kumsalı keşfedeceksiniz.

6 / 15

Huacachina , Peru

Huacachina, geniş bir çölün ortasında bir vaha kasabasıdır. Peru'nun başkenti Lima'dan bu güzel yere yaklaşık 5 saatte gidiliyor. Yaklaşık 200 kişinin yaşadığı şehirde, kendinizi dünyadan tamamen soyutlayabilirsiniz. 

7 / 15

Isola Bella, İtalya

Bir İtalyan adası olan Isola Bella, dünyadaki en güzel yerlerden biridir. Görkemli Borromeo sarayı, mağaralar, teraslar, çeşmeler içeren ve çeşit çeşit çiçek açan bahçeleriyle muhteşem bir güzelliğe sahiptir.

 

8 / 15

Lake Hillier, Avustralya

Dünyadaki en pembe göl ve okaliptus ormanlarıyla çevrili kumsallar… Burası, 1802 yılında keşfedildi ve bugüne kadar gölün rengi değişmedi. Kimse suyun bu sıra dışı renginin neden olduğunu bilmiyor.

9 / 15

Las Lajas Sanctuary, Kolombiya

Las Lajas Sanctuary, Kolombiya ve Ekvador sınırındaki bir sırtta bulunuyor. Bu  büyüleyici neo-gotik yapılar ve iç mekanlar, kayalar ve şelaleler arsında yükselen nehrin 45 metre yüksekliğindeki kiliseyle göz alıyor.  

10 / 15

Lencois Maranhenses Ulusal Parkı, Brezilya

Lencois Maranhenses Ulusal Parkı, Atlantik Okyanusu kıyısında, kuzeydoğu Brezilya'da bulunmaktadır. Yağış mevsimi boyunca her yıl, kum tepeleri arasında binlerce turkuaz lagün görünür.  Balık ve yengeçler her yıl kuraklık döneminden sonra buraya gelir.  Lencois Maranhenses'i ziyaret etmek için en uygun zaman, lagünler tam kapasiteye ulaştığı Temmuz – Eylül ayları arasıdır. 

11 / 15

Mermer Mağaralar, Şili

Mermer Mağaralar, Şili'deki General Carrera Gölü'nde bir yarımada üzerinde yer almaktadır. Mermer duvarların büyüleyici bir görüntüsü bulunmaktadır. 

 

12 / 15

Popeye Village, Malta

Popeye köyü, aslında 1980'lerde Popeye müzikalini çekmek için yapılmış küçük ahşap evlerden oluşur. Bu günlerde, körfez çevresinde yolculuklar ve çarpıcı manzaralar sunan bir tatil beldesidir. Bazı evlerin iç mekânları hala filmin çekimi sırasında olduğu gibi durmaktadır. 

13 / 15

Saint Marcel d'Ardeche Mağarası, Fransa

Burası 1836'da Fransız bir avcı tarafından bulundu. Berrak sular ve renkli kayalarla dolu büyük bir mağaralar ağıdır.

14 / 15

Setenil de las Bodegas, İspanya

Bu küçük kasaba, İspanya'nın güneyindeki bir kayada bulunuyor.  Evlerin duvarları ve çatıları büyük bazalt kayalarının parçalarıdır. Yerli halkı kavurucu güneşten ve rüzgardan koruyorlar. 

15 / 15

Silfra Fissure, İzlanda

Silfra Fissure, İzlanda'daki Thingvellir Milli Parkı'nda bulunur. Burası, dalgıçlar ve maceraperestlerin favori yeri. Derinlik hissini burada kaybedebilirsiniz çünkü su son derece soğuk ve saftır. 300 metreyi görebilirsiniz!