Evlatlık verilen ünlüler

Ekranlarda görülen ve zaman zaman yaşamlarına gıpta edilen ünlü isimlerin, hayatları trajik gerçeklerle dolu. Birçok ünlü kişi, bugün daha mutlu bir yaşam sunmak için evlatlık ediniyor. Ünlüler arasında da başkaları tarafından evlat edinenler var.
1 / 6

Steve Jobs 

Steve Jobs, 24 Şubat 1955'de San Francisco'daki özel bir klinikte dünyaya geldi. Biyolojik annesi, Joanne Schieble öğrenci olduğu için aile  baskısı nedeniyle bebeği terk etmek zorunda kaldı.  Babası Suriyeli Abdülfattah Jandali’dir. Steve'in koruyucu babası Paul Jobs, çocuğa elektronik sevgisi kazandırdı. Ayrıca bütün eğitimini de üstlendi.

2 / 6

Nicole Richie

Nicole Richie'nin ailesi onu üç yaşına kadar büyüttü ve daha sonra maddi durumları iyi olmadığı için arkadaşları Lionel Richie'nin bakımına verdi. 

3 / 6

John Lennon

Anne ve babası John'un doğumundan kısa süre sonra boşandı. Annesi yeniden evlendi. John’a teyzesi ve kocası baktı.  

4 / 6

Coco Chanel

Dünyadaki en ünlü kadın moda tasarımcısı 1883 yılında Saumur'da doğdu. 5 çocuklu bir ailesi vardı ve geçimlerini sağlayamıyorlardı. Coco 12 yaşına geldiğinde babası onu bir yetimhaneye sonra Katolik bir manastıra ve en sonunda yatılı okula gönderdi. Coco'ya göre, yaşadıkları onu bu mesleği seçmeye zorladı çünkü hayatı boyunca gri bir üniforma giymek zorunda kalmıştı. 

5 / 6

Ray Liotta

Ray'in biyolojik ebeveynleri onu reddetti, çünkü aile bir çocuğu yetiştirme sorumluluğunu göze alamadı. Zengin bir İtalyan aile tarafından kabul edilen Ray’in, evlatlık alınan bir kız kardeş ve iki anne babası bulunuyor.  

6 / 6

Jamie Foxx

Ünlü oyuncu Jamie Foxx, Teksas'ta Louise Dixon ve Darrell Bishop ailesinde dünyaya geldi. Doğumundan kısa bir süre sonra, ailesi Jamie'yi evlatlık verdi. Yeni ailesi ona sanat sevgisi aşıladı, piyano çalmasını öğretti ve kolejde klasik müzik okumak kararında etkili oldu.