Bir kulaklıkla sizi kendinize götürecek şarkılar

Bazen mutluluktan havalara uçarken kulaklığınızı takıp tek başınıza yürümenin hazzını yaşarken bazen de üzgün bir halde kulaklığınıza sarılıp dünyadan kendinizi soyutlarken ihtiyacınız olan tek şey güzel bir playlist değil mi?
1 / 10

4 Non Blondes - What's Up

Sokakta yürürken bağıra bağıra şarkı söylemek gelir ya içinizden. Evet aynen bu o şarkı işte! 

2 / 10

Robbie Williams and Nicole Kidman - Somethin' Stupid

Gri sokaklarda yürürken bile kendinizi deniz kenarında hissetirebilecek bir şarkı bu! Sözlerin kalpte vücut bulmuş hali. Aşkın hem aptalca hem de kalbinizi ısıtan bir şey olduğunu kabul ettiren şarkı...

3 / 10

Gary B.B. Coleman - The Sky is Crying

Akşam vakti üzerinde bir palto, bilmediğin sokaklarda, yaz yağmuru yüzüne hafiften düşerken dinleyeceğin bu şarkı, seni başka dünyalara götürebilir. Kendinizi yeniden keşfetmenin ümidi ile...

4 / 10

Max Richter - On the Nature of Daylight

Ağlayan ve ağlatan bir şarkı biliyor musunuz? En azından artık biliyorsunuz. Ruhunuzun derinliklerine işleyen bu şarkı 1.42 den sonra yüzünüze bir tokat vurabilir. Aman dikkat! 

5 / 10

Mehmet Güreli - Kimse Bilmez

İstanbul'da yaşayanlar bu duyguyu daha iyi anlar sanırım ama Boğaz Köprüsü'nden geçerken bu şarkı başladığında içi hoş olmayan yoktur diye düşünüyorum. Deniz ve gökyüzünün insana verdiği huzuru, aşkı, sevgiyi, sadakati, tutkuyu bu şarkıda da bulabilirsiniz. 

6 / 10

Nirvana - Something in the way

Sizin de bunaldığınız, darlandığınız zamanlar oluyor değil mi? Her insan gibi... Baştan uyarayım bu şarkı koşup uzaklaşma isteği uyandırıyor. Hazırlıklı olun.

7 / 10

Israel "IZ" Kamakawiwoʻole - Somewhere over the Rainbow

İçinizi kıpır kıpır eden, tekrar tekrar dinlemek isteyeceğiniz bir şarkıdır kendileri. Tontiş abimizin sesi klipte gördüğünüz yere sizi direk ışınlayabilir. 

8 / 10

Hank Williams jr - Family tradition

Yürürken temponuzu artıracak bu şarkı ile kendinizi bir kovboy kasabasında bulabilirsiniz. Aile sorunlarından uzaklaşmak için ideal bir şarkı...

9 / 10

Lee Fields & The Expressions - Wish You Were Here

Bir sahil kasabasında denizde mehtap varken, suratınıza vuran deniz kokulu rüzgar ile birlikte geçmişe bir yolculuk yapabilirsiniz.

10 / 10

Emily Wells - Becomes the Color

Benliğinize doğru bir yolcuğa çıkmak istediğinizde direk play tuşuna basmak isteyeceğiniz bir şarkı ile sizi baş başa bırakıyorum...