Bir ilişkide ne kadar flört edilmeli? Karşı tarafın evliliği düşünmediğini nasıl anlarsınız? Çıkmaza giren bir ilişkide nasıl bir yol izlenmeli?

Editörümüz Buse Demirkır sizin için işin uzmanına sordu, Psikolojik Danışman - Evlilik ve Aile Terapisti Selin Özkök Karacehennem'le ilişkilerde flört dönemi hakkında bir röportaj gerçekleştirdi.

"Flört birbirini tanımaktır. İki insan birbirini bir senede çok rahat anlar; zor zamanlarında, sinirlilik anlarında veya iyi zamanlarında... İnsan isterse bunu anlayabiliyor bir senede" diyen Evlilik ve Aile Terapisti Selin Özkök Karacehennem, eğer erkek evliliğe hazır değilse, yaşı, okulu, askerliği buna müsait değilse ve evlenmek istemiyorsa o ilişkiye devam edilmemesi ve kişinin kendi hayatından zaman çalmaması gerektiğini vurguladı.

Normal şartlarda kadınların en fazla 27-30 erkeklerin ise 35 yaşına kadar evlenmesi gerektiğinin altını çizen Karacehennem, "1, olmadı 2 sene. İnanın ki 2. seneden sonra yapılan her şey boşa kürek çekmektir" dedi.

Karacehennem ilişkilerde eşlerin eşit düzeylerde olması gerektiğine de değindi: "Birlikte olacağınız insanla aynı sosyo-ekonomik düzen içinde olmalısınız. Eğer aynı sosyo-ekonomik düzen içinde değilsiniz o evlilikte mutlaka bir pürüz çıkıyor. Bir erkek karısının ya da sevgilisinin ondan üstün vasıflara sahip olmasını erkeklik iç güdüsüyle kabul etmiyor. İngiltere'de yapılan araştırmalarda da bunu görüyoruz."

İşte Selin Özkök Karacehennem'le gerçekleştirdiğimiz röportajımız:

Evlilikte erkeklerin hep son sözü söylemek istediğini dile getiren Karacehennem, "Size kızdığı anda kötü sözler kullanıyorsa noktalı virgül koyun oraya, hele el kaldırdıysa, asla kabulüm değil; büyük bir sual işareti, üç tane de ünlem koyun oraya. Bunu bugün yapan, evlilikte de mutlak suretle yapacaktır. Ağzıyla kuş tutsa ben olsam kabul etmem" dedi.

Birbiriniz hakkında "+" "-" tablosu hazırlayın

"Şimdi kavga eder evlenince geçer demeyin" diyen Karacehennem, ilişkilerde artıların ve eksilerin yazılması gerektiğini söylüyor.

"Çiftlerin her yönden %80 anlaşıyor olması lazım"

Ben onu düzeltirim anlayışının yanlış olduğunu dile getiren Karacehennem, kişinin kendisine 'Ben onu şu haliyle kabul edebilir miyim' diye sorması gerektiğini anlattı.

Selin Karacehennem'e ulaşmak isterseniz...
www.evliliksanati.net
[email protected]

Randevularınız için: 0212 352 52 25

Kadinvekadin.net özel içeriğidir.