Cannes Film Festivali'nde Diane Kruger'a En İyi Kadın Oyuncu, Altın Küre'de ise Fatih Akın'a Yabancı Dilde En İyi Film Ödülü'nü kazandıran 'In The Fade' vizyona girmeye hazırlanıyor. Başarıyönetmen, Sabahattin Ali'nin unutulmaz romanı Kürk Mantolu Madonna'nın sinemaya uyarlanması konusunda önemli açıklamalar yaptı. "Anlaşıp çalışırsak film Türkiye adına yarışmalara katılır" dedi.

Yönetmek için en uygun kişi benim

Daha önce Kürk Mantolu Madonna'nın beyazperdeye uyarlanacağı hakkında bilgiler paylaşılmış, senaryosunun Ece Yörenç tarafından kaleme alındığı belirtilmişti. Hatta başrolde yer alacak kadın oyuncu konusunda da çeşitli iddialar ortaya atılmıştı. Oyuncu kadrosu henüz netlik kazanmayan filmin yönetmenliğini ise Fatih Akın üstlenmek istedi.

Fatih Akın

Bu isteği ise şu cümlelerle pekiştirdi: "Sabahattin Ali'nin Kürk Mantolu Madonna eserinin hakları Ay Yapım'da. Kerem Bey'le (Çatay) konuşuyor, beraber çalışmak istiyorum. Roman Almanya'da geçiyor, yönetmek için en uygun kişi benim diye düşünüyorum. Anlaşıp çalışırsak film Türkiye adına yarışmalara katılır.

Türkiye'den çok iyi oyuncular çıktı. Aslında çalıştığım insanlarla bir kere daha çalışmak isterim. Meltem Cumbul, Nurgül Yeşilçay, Güven Kıraç, Erkan Can ve diğerleri…”