Erkekler bazen öyle basit şeyler için yalan söyler ki; bizler bunu anlamakta zorluk çekeriz. Oysa onlar sadece anı kurtarmak peşindedirler.

Asla eski sevgililerini düşündüklerini söylemezler. Her zaman akıllarının ucuna bile gelmediğini söylerler. Gerçi doğrusunu bilmek ister miyiz?

Kız arkadaşlarınızı çok sevdiğini ve onlarla vakit geçirmekten çok hoşlandığını söyleyen bir sevgiliniz varsa, muhtemelen sizi çok sevdiğinden yalan söylüyordur. Bu kadar kızla ağda sohbeti veya dedikodu yapmaktan zevk almazlar.

Onunlayken yatakta ne giydiğinizin bir önemi olmadığını söylemesi de bir yalan olabilir. Erkekler sizi üstünde fil olan pijama ile değil, jartiyerli saten gecelikle hayal ederler.

Pek çok erkek şunu öğrenmiştir: Aileyle arasına girme! Bu yüzden içlerinden farklı geçirseler de, ailenizi sevdiklerini söylerler.

Anneniz, arkadaşınız, patronunuz, her kime kızdıysanız ve konu her neyse, onlar sizin haklı olduğunuzu söylerler ve sizi daha fazla kızdırmaktan uzak dururlar.

Sizin için iyi haber şu; erkekler genellikle son derece iyi niyetle yalan söylerler. Durumu kurtarmak, sizi daha az üzmek, aranızda sorun çıkmasını önlemek ve sizi sevdikleri için yalan söylemek zorunda kalırlar. Elbette kötü sebepler vardır ama ihanet ettiklerinde yalan söyleyeceklerini zaten tahmin ediyorsunuz, öyle değil mi?