Hediye almak zordur, erkeklere hediye almak daha da zordur. Biz kadınlar gibi küçük şeylerden mutlu oma gibi bir eğilimi olmayan erkeklere daha kendilerine ait, sevdikleri bir şey bulmak istiyoruz. Mesela bir kadına elektrik süpürgesi alabilirsiniz ama bir erkeğe asla. Raydan çıkmadan ideal bir hediye bulmak mümkün. İşte önerilerimiz.

1. İlk önce ihtiyaçlarını anlayın. Hobilerinin tadını çıkarmaya ya da işyerinde daha iyi performans almasına yardımcı olacak öğeler var mı? Hobisini daha da geliştirmek istiyor mu? Hayatını kolaylaştıracak bir şey var mı? Buradan yola çıkabilirsiniz.

2. Basit düşünün. Erkekler söz konusu istekleri olduğunda oldukça basittirler. Muhtemelen hediyelerinizin altında mesaj aramayacak, analiz etmeyecektir. Bu nedenle hayatınızın kolajını yapmanıza gerek yok. Onların bazen daha z şey daha fazladır.

3. Neyi sevdiklerini gözlemleyin. Eğer eşiniz veya erkek arkadaşınız düzenli olarak video oyunları satın alıyorsa, ona oyunla ilgili bir şeyler alabilirsiniz. Neye yatırım yapıyorsa onunla ilgili hediye almanız, beğenisini garantiler.

4. Zamanlarını nasıl harcadıklarına dikkat edin. Erkek arkadaşınız para harcamak istemeyen ve sürekli çalışan biri olabilir. Ona kariyer odaklı hediyeler seçebilirsiniz.

5. Neye ihtiyaç duyduklarını bulun. İlgisini çeken şeyleri biliyorsunuzdur. İlgi duydukları şeyi bir üst seviyeye çıkarmak için ihtiyaç duyduğu şeyleri araştırabilirsiniz. İhtiyaçlarına yönelik hediyeler daha güvenli bir seçim olabilir. Mesela erkek arkadaşınız fotoğrafçılıktan hoşlanıyorsa ve zamanını bu yönde harcıyorsa ona yeni bir lens alabilirsiniz.

Kadinvekadin.net özel içeriğidir.