Ambiyans, ortam, süslemeler, düğün pastası derken her detayın ayrı ayrı üstüne düşülüyor. Bu özel günün en unutulmaz anlarından birini ise pasta kesme merasimi oluşturuyor. Hatta son zamanlardaki düğünlerde, pasta kesme için özel bir gelinlik giyildiği bile oluyor. Herkesin merakla beklediği, en özel müziklerin seçildiği, farklı atmosferlerin yaratıldığı o an için pasta arayışına ise belki aylar öncesinden giriliyor. Düğünün en çok heyecanlandıran unsurlarından olan ¨düğün pastası¨ için, hayallerinizi gerçeğe dönüştürecek 11 adresi sizin için listeledik.

Five O'Clock

Türkiye'de Butik Pastacılık sektöründe çığır açan Five O'Clock; üstün kalite, eşsiz lezzet, farklı sunum ve benzersiz servis anlayışı ile müşterilerine hizmet veriyor. En özel gününüz olan düğününüzde, birbirinden eşsiz pastaları ile lezzetli anlar yaşatıyor.

Rüzgarlıbahçe Mah. Selvi Çıkmazı Kavacık/ Beykoz

0216 485 45 00

@fiveoclockpastry

Ayşem Öztürk Cake

¨Bu özel günü taçlandırmak güzel bir düğün pastasıyla mümkün¨ diyor kendi adını taşıyan Ayşem Öztürk Cake'in kurucusu Ayşem Öztürk. Her zaman leziz pastalar yaratmak için en iyi adreslerden biri.

@aysemozturkcake

Dolce

24 yıldır kalitesinden ödün vermeden devam eden Dolce Pastaneleri'nin yaratıcısı Nilgün Ertuğ, uzun yıllar moda sektöründe çalıştıktan sonra Dolce'yi kurdu. Düğün pastaları için büyük bir özenle çalışan Dolce'nin beyaz çikolata ve çilekli pastası oldukça ünlü.

Kuruçeşme Cad No 25 Beşiktaş / İstanbul

0212 257 72 99

Bodrum Palmarina Yalıkavak / Muğla

0507 650 34 48

@cafedidolce_

Arkadaş Pasta

Anadolu Yakası'nın ilk butik pastanelerinden biri olan Arkadaş Pasta, 2.000 yılında kurulmuş. Kurucularının dostluğuna gösterdiği özen ve birbirlerine duydukları güven işlerini de huzurlu, özenli ve yaratıcı kılmış. Sonuçta, Arkadaş Pasta özel günleriniz için güvendiğiniz ve yaratıcılığı ile ünlenen bir işletme oldu.

Eflatun Sokak 3/A Feneryolu 34726 İstanbul

@arkadaspasta

Le Fırın

MSA'da pastacılık eğitimi aldıktan sonra 2012'de Le Fırın'ı kuran Bengi Kurtcebe, 10 kişilik ekibi ile şahane işlere imza atıyor. Sektöre yeni bir soluk getiren 3 boyutlu gerçekçi pastaları ile her gün yeni bir eser ortaya çıkaran Le Fırın, düğün pastalarında da harikalar yaratıyor.

Göktürk Merkez Belediye Caddesi Eyüp, İstanbul

0212 322 30 80

@bengikurtcebe

Deniz Butik Pasta

Deniz Butik Pasta, lezzetli pastalarıyla en özel gününüzde mutlu anlar yaratıyor. Yıllardır farklı tasarımları, dilden dile dolaşarak herkesin kalbine taht kuruyor.

@denizbutikpasta

Yirmidört Pasta

Yirmidört Pasta atölyesi, en özel gününüze lezzet katmak için titizlikle çalışıyor. Davetlilere unutamayacakları bir tat vaat ediyor.

Kızıltoprak İstasyon Caddesi No: 3/A Kadıköy

0216 349 60 71

@yirmidortpasta

Vanilla Rococo

Mutfak Sanatlari Akademisi'nde Profesyonel Pastacılık ve Ekmekçilik bölümünü bitirerek mutfağa karşı olan ilgisini bir adim öne taşıyan Claudia Roditi, 2013 yılında Vanilla Rococo'yu kurdu. Yıllardır sektörde en iyisini sunan Vanilla Rococo ekibi, düğünler için lezzetli pastalar hazırlıyor.

Arnavutköy mahallesi Girgin sokak No: 28 Beşiktaş/İstanbul

0212 280 68 38

@vanillarococo

Jean Pierre Patisserie İstanbul

Jean Pierre Patisserie, özellikle kır düğünlerinde taze mevsim çiçekleri ile süslenmiş, göz yormayan sade pastalar yaratıyor. Görüntüsü kadar lezzetleri de harika olan bu tasarımlar, düğünlere renk katıyor.

Göktürk Mh. İstanbul Cad. Neo Çarşı, 34077 Eyüp/İstanbul

0212 322 13 63

@jeanpierreistanbul

Ginger Patisserie & Catering

Butik pasta yapımında oldukça iddialı olan Ginger Patisserie & Catering, birbirinden güzel düğün pastalarıyla listenize mutlaka almanız gerekenlerden. Geçmişi 120 yıl öncesine dayanan, dünyanın en prestijli aşçılık okullarından Le Cordon Bleu İstanbul'un Grand Diplome (Aşçılık ve Pastacılık Çift Diploma) mezunu olan Yasemin Önal'ın 2015 yılında açtığı Ginger, düğün pastanız için harikalar yaratabilir.

Mehmetçik Caddesi No:78 Fulya/Şişli, İstanbul

0212 271 19 90

@gingeristanbul

Mutlu Dükkan

Dünya pastacılık devi "Wilton” firmasının Hollanda'da gerçekleşen "Master Course”una katılan Zeynep Yümlü, kendini şeker sanatı üzerinde geliştirmeye adadı. Yıllardır en güzel pastalarıyla özel günlerinizi unutulmaz kılan Mutlu Dükkan, tüm övgüleri hak ediyor.

Vefa Deresi Sok. No:5 Gayrettepe İş Merkezi A Blok Giriş Kat, Gayrettepe, Şişli, İstanbul

0212 212 26 60

@mutludukkan

(Bu yazı ilk önce oggusto.com'da yayınlanmıştır.)

Kadinvekadin.net özel içeriğidir.