Dans etmek, eğlenceli ve zevkli bir aktivite iken aynı zamanda kilo vermenizi sağlayacak mükemmel bir egzersiz biçimidir. Öğrenmek zamanınızı alsa da öğrenme aşamasında da hareket etmiş oluyorsunuz ve fazla kalorilerinizi yakmış oluyorsunuz.

Oryantal

Türklerin ünlü danslarından biri olan göbek dansı, sahip olduğu figürleri ile kadınların kilo vermesine yardımcı olur. Diğer adıyla oryantal olarak bilinen bu dans, vücudun her bölgesinin çalıştırılmasını sağlar. Özellikle bel bölgesini büyük oranda çalıştırır ve kadınların ince bir bel yapısına sahip olmasını sağlar.

Hip hop

Gençleri tercih ettiği bir müzik şekli olan hip hop da kilo verdiren danslar arasında karşımıza çıkar. Oryantalin daha hızlı bir şekli olarak görülen hip hop, kalori yakma konusunda etkilidir. Eğer hip hop bilmiyorsanız internet üzerinden hip hop videoları sayesinde bu dans şeklini öğrenebilirsiniz.

Zumba

Son günlerde fitness salonlarının trend müzikleri arasında yer alan zumba, pek çok kişinin öğrenmek amacıyla kurslara gittiği bir dans şeklidir. Eğlenceli olduğu kadar hareketli bir dans türü olması ve kalori yakma konusunda etkili sonuçlar sunması dansın tercih edilme oranını artırmaktadır.

Çember Dansı

Bu dans şeklinde yardımcı bir aksesuar kullanılır. Hulahop adı verilen ve küçük kız çocuklarının sevdiği oyuncaklardan biri olan bu aksesuar, bel ve göbek bölgelerindeki fazlalıkların yok edilmesine katkıda bulunur.

Salsa

Hareketli danslardan biri olan salsa, eğlenerek kilo vermenin ve kalori yakmanın etkili yollarından biridir. Evde öğrenilmesi zor bir dans olduğu için bir eğitmene gereksinim duyulur. Vücut sıkılaştırma konusunda oldukça etkili bir dans türüdür.