Duşakabin camlarında bulunan su lekelerini çıkarması gerçekten de zordur. Duşakabin camları sürekli suya maruz kaldığından sabun veya başka kirlerle birleşir ve sert lekeler haline gelir. Bir bakarsınız, bir süre sonra duşakabin camlarınız buzlu cam gibi olur. Size önereceğimiz bu yöntem ile duşakabin camlarını hem çok kolay bir şekilde temizleyebilir hem de uzun süre suların camlarınızın üzerinde kalmadan kayıp gitmesini sağlayabilirsiniz.


Gerekli olan malzemeler:

Küçük karıştırma kabı
1 su bardağı epsom tuzları
1/2 su bardağı kabartma tozu
1/4 su bardağı sıvı bulaşık sabunu
Pamuklu bez
Kağıt havlu

Yapılışı:
Epsom tuzları, kabartma tozu ve bulaşık deterjanını karıştırın. Epsom tuzu, doğal yollardan sert su lekelerini çıkarır ve suyu yumuşatır. Karbonat ve bulaşık deterjanı da yumuşak bir şekilde çizmeden fayans ve duş kapılarını, armatürleri temizler. En önemlisi de bu karışımın maliyetinin çok düşük olması.

Bu çalışmayı yapmadan önce duşakabinin içinin kuru olduğuna emin olun. Çünkü hazırlayacağınız bu karışım kuru yüzeylerde çok daha iyi sonuç veriyor. Duşakabininizin kuru olduğuna emin olduktan sonra pamuklu bir bez üzerine bu karışı sürün ve tüm alanları ovmaya başlayın. Bu karışım, giderlerinizin açılması konusunda size çok yardımcı olacaktır.

Duşakabin camlarına ise bu karışımı sürün ve 5 dakika kadar beklemesini sağlayın. Ardından ovun ve ılık su ile durulayın. Durulamanın ardından camda bulunan su lekelerini kağıt havlu ile silin. Duşakabin camları ve içi pırıl pırıl olurken, birkaç yıkanma boyunca camların ve fayansların su lekesi tutmadığını göreceksiniz.