Lohusalık sendromuna yol açan etkenler

Lohusalık sendromuna yol açan etkenler; doğum sonrasında kendinizi değersiz, umutsuz ve depresif mi hissediyorsunuz? Endişelenmeyin, yalnız değilsiniz!

Almeda Abazi fazla kilolarından kurtuldu

Oyuncu Tolgahan Sayışman'ın eşi Almeda Abazi, oğlu Efehan'ı dünyaya getirdikten 1,5 ay sonra 8 kilo birden vermeyi başardı.

Emzirme kıyafetleri

Hamilelik süreci takriben 9 ay 10 gün süren hafif zorlu bir süreç olsa da bebeğinizi kucakladığınız anda tüm çekilen zorlukların tatlı hediyesi olan nur topu gibi bir bebekle sonuçlanır. Ama iş burada bitmiyor elbette.

Doğumdan önce genetik testi

Doğumdan önce genetik testi

Doğum öncesi bebeğin sağlığı hakkında bilgi edinmek ve doğum gerçekleşmeden hastalıklara karşı önlem almak

Kalça çıkıklığına neden olan davranışlar

Kalça çıkıklığına neden olan davranışlar

Kalça çıkıklığı anne karnında gelişebileceği gibi bebeğin doğumundan sonra yapılan hatalı davranışlar da kalça çıkığına neden olabilir.

Anne sütünün faydaları

Bir annenin doğumdan sonra bebeğine yapabileceği en faydalı şey anne sütüdür. İlk 6 ay başka hiçbir gıda takviyesine gerek kalmadan bebekler anne sütüyle beslenmelidir.

Anne adaylarına özel ücretsiz eğitim

Küçükçekmece Belediyesi'nin düzenlediği anne adaylarını doğuma ve sonrasına hazırlayacak “Bebeğim Benim Her Şeyim” projesi Nisan ayında başlayacak.

Gülşen 26 günde 12 kilo verdi

Yaklaşık 3 hafta önce oğlunu kucağına alan Gülşen, doğumdan sonra 12 kilo vererek eski formuna geri döndü.

Lohusalık dönemi babalarda da görülüyor

Kadınlarda olduğu gibi lohusalık döneminin babalarda da görüldüğünü belirten Uz. Klnk. Psk. Yekta Korkmaz, konu ile ilgili bilgiler verdi.

Lohusa sendromu ile depresyon karıştırılmamalı

Doğum sonrası kadınların yüzde 80’inde görülen lohusa sendromu ilk bir ayda sonlanır, fakat depresyon daha uzun süreli ve belirtileri daha şiddetlidir.