Metabolizmayı hızlandırmanın yolları

Doğru bir egzersiz programı ve sağlıklı beslenme ile metabolizma hızını artırmak mümkündür diyen Doç. Dr. Gökhan Özışık, metabolizmanın hızlandırılması için yapılması gerekenleri anlattı.

Kışın doğru karbonhidrat tüketimi ile kilo verebilirsiniz

Kış aylarında doğru karbonhidrat tüketimi ile sağlıklı bir şekilde kilo verebilir ve formunuzu koruyabilirsiniz. İşte dikkat etmeniz gerekenler...

Egzersiz yapmak ve sağlıklı beslenmek için 20 neden

Egzersiz ve sağlıklı beslenmeyi bir yaşam biçimi haline getirmek için pek çok nedeniniz var...

Spordan önce kahve için

Spordan önce kahve için

Spor yaparken doğru beslemenin çok önemli olduğuna vurgulayan Beslenme ve Diyet Uzmanı Dilara Yıldız, spordan önce kahve içilmesini önerdi.

Omurganın en sevdiği spor: Pilates

Omurganın en sevdiği spor: Pilates

Hızlı zayıflama telaşıyla omurgaya yüklenilmemesi gerektiği belirten Doç. Dr. Çağatay Öztürk, omurga için en iyi sporun pilates olduğunu söyledi.

Kilo almamak için beslenmenizde bunlara dikkat edin

Hareketsiz bir yaşamın yanı sıra kötü beslenme alışkanlıkları da kilo alma nedenlerinin arasında yer alıyor. İşte beslenmenizde dikkat etmeniz gerekenler...

Sağlıklı beslenme ile bölgesel zayıflama mümkün

Sağlıklı ve dikkatli bir beslenme tarzı ile istenmeyen bölgesel kilolarınızdan kurtulmanız imkansız değil. İşte bölgesel hafiflik sağlayan tüyolar...

40 yaş üstü kadınlara hayat kurtarıcı tüyolar

Kadınların 40 yaşından sonra hormonal dengenin değişmesi ile birlikte yaşayabileceği sağlık problemlerine karşı alacakları bazı önlemler hayat kurtarıcı olabilir.

Şişmanlık çocuklarda insülin direncini artırıyor

Çocukluk yaş grubu obezitesi tedavisi zor bir hastalık ve bu hastalığın komplikasyonları veya beraberinde getirdiği sağlık sorunları çocuğun yaşamını tehdit edecek boyutlara varabiliyor.

Zayıflamak isteyenlere salatalık ve yoğurt ikilisi

Eğer siz de fazla kilolarınızdan şikayet ediyor ve zayıflamakta zorluk çekiyorsanız yoğurt ve salatalık ikilisini tüketmeyi deneyin.