Yaz mevsiminde artan sıcaklıkla birlikte vücuttaki su ve tuz gibi bazı değerlerin kaybına neden olan ve yanlış güneşlenme yöntemleri yüzünden oluşan cilt yanıkları, sıcak çarpması veya sıcak bunalımı gibi birçok hastalığa yol açan zararlı etmenler de mevcuttur.

En çok hata yapılan seçimler arasında elbette koruyucu kremler ve bronzlaştırıcılar yer almaktadır. Uzmanlar, bu yaz kozmetik ürünleri bir kenara bırakıp yerine doğal bronzlaştırıcılar ve kremler kullanmanızı tavsiye ediyorlar.

Fındık Yağı

İçeriğindeki E vitamini sayesinde bronzlaştırıcı yağlar arasında deri tarafından en kolay emilen fındık yağını kullanabilirsiniz.

Hindistan Cevizi Yağı

Hindistan cevizi yağı oldukça hafif bir yağ olduğu için yüz, saç ve vücut için cilt uzmanları tarafından tavsiye edilmektedir.

Zeytinyağı

Cildi canlandıran ve parlaklık veren zeytinyağı içeriğindeki E,K,A ve D vitamini ile hem faydalı hem de bronzlaştırıcı etkiye sahiptir.

Avokado Yağı

Ciltteki gözenekleri açan ve nemlendiren avokado yağı bronzlaştırıcı etkiye sahiptir ve içeriğindeki A vitamini hücrelerin yenilenmesi sağlar.

Buğday Tohumu Yağı

E,D ve A vitamini içeren buğday tohumu yağı güneş ışınlarının zararlı etkilerine karşı cildinizi korur aynı zamanda sağlıklı bir bronzluk verir.

Ayçiçeği Yağı

Nemlendirici özelliği güneş ışınlarının ciltte oluşturduğu kırışıklıkları ve kurulukları ortadan kaldırır ve doğal bir bronzluk kazandırır.