16 yaşındayken bir striptiz kulubünde dans etmeye başladı. Bu sıralarda adını "Dita" olarak kullanmaya başlamıştı. Diğer dansçılardan onu ayıran kendine has saç modeli ve eldivenler gibi eski moda kıyafetler kullanmasıydı. 1992'de kendi web sitesini açtı. Sitesi internetteki ilk model sitelerinden biri oldu. Eski moda giyimiyle fetiş bir model olarak dikkat çekiyordu.

Bir çok fetiş dergisinde kapak oldu. 1999, 2001 ve 2002'de Playboy dergisine çıktı. 2002'de kapak olarak çıkınca Playboy üyeleri bir tane de soyadının olmasını isterler. Dita da telefon rehberindeki "Von Treese" adını ister. İsmin yanlış yazılması ona şimdi kullandığı isim olan "Dita Von Teese"'i kazandırır.

Evliliği, boşanması ve son dönemler

2001'de tanıştığı Marilyn Manson ile kısa zamanda sevgili olmuştu. 28 Kasım 2005'te Alman sanatçı Gottfried Helnwein'ın İrlanda'daki evinde Manson ile evlendi. Kedileriyle beraber yaşayan çift Marilyn Manson'ın yeni bir kızla beraber olması yüzünden çatırdadı ve 2007'de çift ayrıldı.

Von Teese özellikle 2004'ten beri bir çok moda festivalinde podyuma çıkmaktadır. 2005'te "Burlesque and the Art of the Teese/Fetish and the Art of the Teese" adlı kitabını çıkardı. Von Teese aynı sene "The Death of Salvador Dali" adlı ödüllü bir kısa filmde de oynadı. En son oynadığı film de 2007 tarihli "The Boom Boom Room" olmuştur.

Ayrıca yine son haberlere göre bir porno filmde oynadığı ortaya çıkmıştır,bu konuda çalıştığı mayo firmasından tepki görmesi bekleniyor.

2009'da Moskova'da yapılan 2009 Eurovision Şarkı Yarışması'da Almanya'nın şarkısı çalarken striptiz yaparak Almanya'ya puan kazandırmak istemiş, fakat vücudunun çok açık görünmesinden dolayı tepkiler gelince üstüne ceket giymiştir.