Duygusal zeka, mantığımızı ve analiz becerilerimizi duyguların bize sunduğu iç görü ile buluşturarak daha dengeli bir yaşam kurmamızı, kendimizi ve çevremizdeki insanları daha iyi tanımamızı, motivasyonumuzu yüksek tutarak üretkenliğimizi arttırmamızı sağlıyor.

Makinelerin, yapay zekanın ve elektronik sistemlerin kullanımının gitgide yaygınlaştığı ve istihdam sorunlarının öngörüldüğü günümüz ekonomik düzeninde, fark yaratan temel gücün ilişkilerin insani yönünü yönetmek olduğu artık biliniyor.

Duygusal zeka ne işe yarar

Duygusal zekanın bize sunduğu beceriler de bu noktada devreye giriyor. Duygusal zekayı geliştirmek; empati kurmayı, insanların duygularını okumayı, içsel motivasyonu etkin kullanmayı, kararların kısa-orta-uzun vadeli sonuçlarını duygu ve düşünce toplamında değerlendirmeyi, olaylara olan gerçekliği ile umutla ve proaktif yaklaşımla bakabilmeyi, duygulara yön verebilmeyi ve davranışları ile ekibine ilham veren bir lider olmayı mümkün kılıyor. İş yaşamında ve özel yaşamda daha farkında, daha bilinçli ve daha amaçlı bir yaşam için ölçülebilir, öğrenilebilir ve geliştirilebilir yetkinlik seti sunuyor. Bu nedenlerle duygusal zeka, Dünya Ekonomik Forumu'nun belirlediği en önemli liderlik yetkinlikleri arasında altıncı sırada yer alıyor.

İkinci kez gerçekleştirilecek

Duygusal Zeka organizasyonu Six Seconds'ın bilimsel bir temele dayanan, global ve dönüştürücü EQ modelinden yararlanarak tamamen somut, günlük hayatınıza doğrudan aktarabileceğiniz ve etkilerini izleyebileceğiniz beceriler size sunuluyor.

3-4-5-6 Ekim tarihlerinde, Hayatın Ritmi ve Adler Central Europe iş birliğiyle ikinci kez Türkçe olarak gerçekleşecek eğitime katılacak kişiler; EQ Değerlendirici Sertifikasyon Programında Hayatın Ritmi'nin kurucusu ve Six Seconds Duygusal Zeka İleri Eğitmeni Erdem Ercan ile birlikte çalışacak, duygusal zekaya dair derinlemesine bir bilgi birikimine sahip olacak ve yetkinlikleri ilk elden tecrübe etme şansını elde edecektir.