Oscar ödüllü aktris Charlize Theron, gelecek ay vizyona girecek Tully filminde annelik krizi yaşayan orta yaşlı bir kadın olarak izleyicinin karşısına çıkacak. Entartainment Tonight'a konuşan 43 yaşındaki aktris, ağır kalorili bir diyet uygulamanın sanıldığı kadar kolay olmadığını açıklayarak, şunları söyledi:

"Canlandırdığım kadının nasıl hissettiğini anlamak istedim ve yemek yemenin beni bu kadına daha da yaklaştıracağını düşündüm. Ancak, bu durum benim için büyük bir sürpriz oldu ve depresyonla yüzleşmek zorunda kaldım. Hayatımda ilk defa bu kadar çok işlenmiş gıdayı bir arada yedim ve çok fazla şekerli içecek içtim. Bu filmde olmak benim için eğlenceli olmadı.”

Theron, kilo almak için gece ikide kalkıp fast-food yediğini, hamburger ve milkshake ile kahvaltı yaptığını sözlerine ekleyerek, "İlk üç hafta gerçekten eğlenceliydi kedimi şeker dükkanındaki bir çocuk gibi hissettim. Sonrasında iyi hissetmedim. Aniden aşırı miktarda yediğimi ve bunun mesleğimden kaynaklandığını fark ettim.”

Theron aldığı 20 kiloyu bir buçuk yılda verdiğini ve bu sürenin beklediğinden uzun olduğunu sözlerine ekledi:

"Kilo vermemin uzun süreceğinden endişlendim. Monster'daki rolüme hazırlanırken de haftanın beş gün atıştırmalıklarla besleniyordum, ama iyiydim. Biliyorsunuz ki 27 yaşındaki vücudunuz 43 yaşındaki vücudunuzdan daha farklı çalışıyor ve doktorum beni bunun farkında olmam konusunda uyarmıştı.”