Çatı katları bir evin en güzel kısımlarından biridir. Eğimli tavalarından ve dar alanlarından dolayı kayıp olarak algılanan yerler aslında çok güzel dekore edilince kullanışlı bir hale gelebilir.

Gün ışığından yararlanılabilir

Çatı eğiminden oluşan üçgen alanları renk renk raflandırıp, özgürce kullanacağımız hatta aralarına hasır çekmeceler yerleştirip, kişiselleştirebileceğimiz bir kütüphane ile bohem şıklığında ve konforunda bir depolama alanı yaratabileceğimiz gibi; çatı eğiminde bulunan pencerelere denk gelecek hizada çalışma masamızı yerleştirip, gün ışığından maksimum oranda ve naturel şekilde yararlanma imkanımız da olabilecektir.

Ölü alanı değerlendirebilirsiniz

Bu noktada önem arz eden ufacık bir detay var; o da, tavan yüksekliği pencere için uygun değil ise; dekoratif yapay aydınlatmalardan destek alınabileceği gibi, yatak başınızın, komodin ya da şifonyerinizin eğimli duvara yaslanmış şekilde yerleştirilmesi ile, ölü alandan istifade edilebileceğidir. Çatı katlarını yaptığınız tasarımla daha da güzelleştirip kullanışlı hale getirebilirsiniz.