Yapılan araştırmalar, ülkemizde en çok operasyonun burun bölgesinde yapıldığını ve burun estetiği operasyonunun insanlar tarafından büyük bir ilgi gördüğünü ortaya koyuyor. Eski yıllarda bu tür operasyonla karşı büyük bir ön yargı söz konusu idi ancak gelişen teknoloji ile birlikte ağrısız ve sancısız bir operasyon da mümkün hale geldi. Operasyon, burun bölgesinde var olan eğrilik, estetik bozukluk ve benzeri sorunların kısa sürede ortadan kaldırılması adına gerçekleştirilen uygulamalar bütünüdür. Estetik görüntünün düzeltilmesinin yanı sıra sağlığa olumsuz anlamda etki eden nefes alma problemi gibi sorunlar da yine burun estetiği ile birlikte ortadan kaldırılıyor. Bu operasyonu gerçekleştiren çok sayıda uzman isim ve kurum olduğunu da ifade etmekte fayda var.

Burun Estetiği operasyonlarında yaş sınırı var mıdır?

Burun estetiği operasyonu yaptırmak isteyen kadın ve erkeklerin en çok merak ettiği sorulardan bir tanesi de yaş sınırlaması olarak karşımıza çıkıyor. Dilerseniz bu soruya da hemen yanıt verelim ve aklınızdaki soru işaretlerini ortadan kaldırmış olalım. Operasyon için 18 yaşını doldurmuş olmanız gerekiyor aksi takdirde herhangi bir müdahalede bulunulmayacaktır. Bu konuda doktorların hassas davrandıklarını görebiliyoruz ancak ne yazık ki merdiven altı diye tabir ettiğimiz ve sağlığınızı hiçe sayan kurumlar bu konuda dikkatsiz bir tutum sergileyebiliyor.

Burun Estetiği sonrası nelere dikkat etmeliyim?

Burun estetiği sonrası dikkat etmeniz gereken birtakım hususlar var ve zaten doktorunuz da bu detayları sizinle paylaşacaktır. Dikkatli davrandığınız ve hassas olmanız gereken konulara özen gösterdiğiniz takdirde iyileşme süreci de çok daha hızlı bir hal alacaktır. Estetik operasyon sonrası katı gıdalardan bir süreliğine uzak durmanız gerekiyor. Yumuşak besinler tüketmeli ve çiğnemede sizi zorlayacak gıdalardan uzak durmalısınız. Aspirin ve benzeri ilaçlardan olabildiğince uzak durmanızda fayda var. Kan sulandırıcı ilaçlar, operasyon bölgesine etki edebiliyor ve kanamaya neden olabiliyor. Ameliyattan sonraki iki hafta boyunca ağır kaldırmamaya özen gösterin. İşiniz gereği bunu yapmak durumunda ya da zorunda kalacaksanız da rapor almanızı şiddetle tavsiye ediyoruz.

Burun Estetiği operasyonlarında Ozan Seymen mucizesi

Kulak burun boğaz, baş ve boyun cerrahisi uzmanı Ozan Seymen, yeni dönemde en çok tercih edilen cerrahlardan bir tanesi olarak karşımıza çıkıyor. Muayenehanesinde sizleri misafir eden ve burun estetiği konusunda merak ettiklerinizi yanıtlayan deneyimli isim, operasyonlarda gösterdiği başarı ile de adından sıkça söz ettiriyor. Operasyon konusunda endişeleriniz varsa ya da tedirgin iseniz kesinlikle bu ismi tercih etmelisiniz. Online dünyada bir araştırma yaptığınızda yine bu ismi tercih eden hastaların ne kadar memnu olduklarını ve bu ismi tavsiye ettiklerini sizler de görebilirsiniz. Yeni bir burun, yeni bir görüntü ve yeni bir hayata adım atmak Ozan Seymen ile birlikte gerçeğe dönüşüyor.

Kadinvekadin.net özel içeriğidir.